window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); Youtube Video Seo Nasıl Yapılır ? | Video Optimizasyonu

Youtube Video Seo Nasıl Yapılır ? | Video Optimizasyonu

Youtube, son zamanlarda popüler olmuş bir video paylaşım platformu. Açacağınız kanalda video paylaşırken, aynı zamanda gelir elde edebilirsiniz. Youtubedan para kazanmak için ise yerine getirmeniz gereken şartlar söz konusudur. Bu şartları yerine getirdiğiniz zaman para kazanmanız aktif olacaktır. Youtube organik izlenme ile gelirleriniz artacak. Youtube video seo nasıl yapılır ?

Bu şartları yerine getirdiyseniz şayet para kazanmanız aktiftir. Eğer para kazanmanız aktif ise ve adsense gelirlerinden daha fazla gelir elde etmek istiyorsanız, videonuz için gereken optimizasyonlarını tamamlamalısınız. Youtube bir sosyal medya mecrası olduğu gibi, aynı zamanda bir arama motorudur. Arama motorunda daha fazla kişiye ulaşılabilir olmak için seo çalışması yapılması gerekmektedir.

Seo çalışması Google arama motorunda üst sıralarda çıkmak için yapılan stratejilerin genel adıdır. Aynı Google aramalarında olduğu gibi youtube aramalarında üst sıralarda çıkmak youtube optimizasyon nasıl yapılır ?

Youtube Organik İzlenme

Anahtar Kelimenizi Belirleyin

Kanalınız için video hazırlamadan önce, o videonun hedeflemesi ile ilgili araştırma yapmanız gerekiyor. Bunun için videonuza ait anahtar kelimeleri bir not defterine not edin. Bu kelimeler çok önemlidir. Youtube organik izlenme için gerekli olan belki de en önemli şey anahtar kelimelerdir. Bulduğunuz sonuçları çeşitli anahtar kelime planlama araçları ile birlikte arama hacimlerini araştırın. Daha sonra youtube arama barına o anahtar kelime ile alakalı arama yapın. Çıkan sonuçlarda izlenme oranlarını karşılaştırın. Siz aynı tarz bir video yüklediğinizde, izleyici çekebilir misiniz bunun planlamasını yapın. Bütün anahtar kelimeleri belirledikten sonra, birisinde karar kılın ve içeriğinizi oluşturun. Eğer doğru anahtar kelimeyi belirlerseniz, Youtube organik izlenmeniz de artış gözükecektir.

Video İçeriğin Kalitesi Seo Faktörüdür.

Videoları hazırlarken kaliteli olmasına özen gösterin. Videolarınızın tık tuzağına düşüren video olmaması gerekmektedir. İzleyiciler sizleri anahtar kelime üzerinden bulacaklardır. Siz onların aradığı içeriğin haricinde bir içerik sunmamanız gerekmektedir. Aksi takdirde ziyaretçi kısa sürede oradan uzaklaşacaktır. Bu yüzden ziyaretçinin istediği bilgiyi onlara kaliteli bir vaziyette sunmalısınız. Bu yüzden videolarınızı oluştururken, kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Youtube video seo nasıl yapılır sorusunu tamamlamadan önce aşağıda verdiğim başlığa çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

Meta Verileri Doldurmalısınız.

Meta veri dediğime bakmayın. Meta veriler videonuzu algoritmalara tanıtan yazılardır. Ziyaretçinin sizleri kolay yoldan bulmasını sağlamaktadır. Meta veriler; anahtar kelime, açıklama kısmıdır. Bu kısımlar oldukça önemlidir. Bu yüzden bu kısımları doldururken, açıklama yazım kurallarını öğrenmeniz gerekmektedir. Anahtar kelimeniz başlıkta yer alırken, aynı zamanda açıklama kısmında olmak zorundadır. Bu kısma gereğinden fazla etiket yada gereksiz cümle kurmak, videonuzun olumsuz yönde etkilenmesini sağlayacaktır.

Uzun Kuyruk Anahtar Kelimeleri Kullanın.

Uzun kuyruk anahtar kelimeler 3’den fazla kelimenin yan yana gelip oluşturduğu anahtar kelimelere denir. 1 kelimelik bir anahtar kelimede bulunan rekabet oldukça fazladır. Uzun kuyruk anahtar kelimede ise gelecek olan ziyaretçi azdır. Fakat gelen ziyaretçi, sizin hedef kitlenizden birisi olduğu için, doğru hedef kitleye ulaştırmaktadır. Bu yüzden uzun kuyruk anahtar kelime kullanıp, videolarınızın organik izlenmelerini arttmanız mümkündür.

youtubedan para kazanmak

Hedeflerinizden Vaz Geçmeyin

Yukarıda saydığım başlıkları kendi kanalınızda uygulayarak youtube video seo çalışmasını başarı ile tamamlamış olacaksınız. Bu sayede Youtube Organik İzlenme yükselişe geçecek ve Youtubedan para kazanmak için elinizden geleni yapmış olacaksınız.

Ana sayfaya dönmek için tıklayınız

https://sosyalortak.com/oksijen-80-yilda-zehirler-mi.html

Bir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir