window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); Video İçerik Üretmek İsteyenlere Youtube İçerik Fikirleri | Sosyalortak

Video İçerik Üretmek İsteyenlere Youtube İçerik Fikirleri

Kendine youtube kanalı açıp, bu kanal üzerinde içerik üretmek isteyenler internette çeşitli şekillerde araştırmalar yapmaktadır. Bu araştırmalar sonucunda %90 kadarı aradığı içerik fikrine ulaşamamakta. Video içerik üretmek için youtube içerik fikirleri adlı makalemiz sizler için.

Youtube İçerik Fikri Öncesi İyi Bir Ekipmana Sahip Olmak Gerekir

Youtube için içerik üretmeden önce iyi bir ekipmana sahip olmanız gerekiyor. En az 1 adet profesyonel anlamda kayıt yapabileceğiniz bir video kayıt cihazı fena olmazdı. Ama bana kalırsa en iyi içerikleri üretenlere göz attığımda birden fazla kameraya sahip oldukları göze çarpmaktadır. Yok ben cep telefonu ile çekerim diyorsanız, bence hiç başlamamalısınız. Youtube içerik fikirleri aramadan önce yapılması gereken temel şey iyi ekipmanlara sahip olmaktır. Bir kaç tane kamera, kaliteli mikrofon, videoları kurgu yapmakta kullanılacak yazılım bunlarda birkaçı tabi. İş videoyu çektikten sonra kurgu olayında bitmiyor tabi. O kurguyu render işlemi için yeterli kapasitede bir bilgisayar olmalı ki Full HD bir videonun render işlemi bilgisayarın özelliğine bağlı olarak saatler sürebilmektedir.

Kendi Stüdyonuzu Oluşturun

Eğer ciddi anlamda gerekli teknik ekipmanlara sahipseniz ve basit çekim teknikleri konusuna hakimseniz, kendinize bir stüdyo yaratarak çekimlere başlayabilirsiniz. Zaten iyi bir ekipmanınız varsa, fikir aramanıza da gerek kalmıyor. Her konu hakkında video çekebilmeniz mümkün oluyor.

Youtube İçerik Fikri Denince Akla Vlog Gelir

Mesela benim en çok keyif aldığım video türü Vlog içerikledir. Vlog video ve blogging kelimelerinden türetilen, eski düzen blog yazmak yerine yeni düzene göre içerikleri video formatında takipçileriniz ile paylaşma yöntemidir. Fakat VLOG diyince akla nedense motor gezilerinden başka bir şey gelmemekte. Okulunuzda, işinizde, seyahatinizde kısacası gününüzün her anı hakkında video içeriği üretebilirsiniz.

En Popüler Youtube İçerik Fikri Hobi Videoları

Uğraştığınız hobiler ile alakalı video çekebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, 1000 Parçalı bir puzzle alıp, bir gününüzü bu puzzle’ı çözmek için kullanabilirsiniz. Kameralarınız ile puzzle’ı çözerken kayıtta olabilir, video altına 1. saat, 3. saat gibi zamanı ilerleterek puzzle’ı kaç saatte çözdüğünüzden bahsedebilirsiniz.

Ürün Tanıtım Videoları Her Zaman İlgi Çeker

Almış olduğunuz ürünler ile alakalı tanıtım videosu çekebilirsiniz. Bu youtube üzerinde oldukça popüler bir konudur. Bim, A101, gibi marketlere gelen, ve sınırlı stok durumuna sahip ürünler ile alakalı tanıtıcı videolar hazırlayabilirsiniz.

Şaka Videoları Çekebilirsiniz

Arkadaşlarınıza şaka videoları hazırlayabilirsiniz. Mesele benim en beğendiğim şaka Demet Akbağ’ın sunduğu çok aramızda programı. Bu program Show Tv’de yayınlanmakta ve profesyonel bir prodüksiyona sahip. Bu kadar profesyonel olmasanız da, arkadaşlarınız için böylesine yaratıcı gizli kamera şakaları hazırlayabilirsiniz.

Çocuklar İçin Evde Yapabilecekleri Deney Videoları Çekmek

Çocuklar için evde yapabilecekleri yaratıcı deneyleri araştırıp, onlar için nasıl yapıldığını anlatabilir, yada onlara deneyin nasıl sonuçlandığından bahsedebilirsiniz. Deney videoları oldukça ilgi çekicidir.

Bir Gün Geçirmek Videoları Çekebilirsiniz.

Sokakta bir gece geçirmek, ormanda bir gece geçirmek, parasız bir gün geçirmek gibi, ilginç konular ile alakalı bir video hazırlayabilirsiniz. Bunlar internet üzerinde çokça ilgi çeken içerik fikirleridir.

Saçma Video Çekmekten Uzak Durun

İçerik fikirlerini sonlandırırken, sizlere vereceğim bir kaç tavsiye vardır. İçerikleri üretirken kesinlikle saçma içeriklerden uzak durun. Saçma içerikler popüler olsalar da, bir gruba değil, birden fazla gruba hitap edin. Saçma videoları herkes sevmez ve saçma içerik üreten kimselerden nefret ederler. Herkesin sevgisini kazanmaya bakın. Kötü yorumlar elbette gelecektir. Bunları engelleyip, silebilirsiniz. İkinci bir uyarı Türk toplum yapısına aykırı içerik üretmeyin. İnsanları tahrik edici şakalar yapmayın. Geçenlerde Aras Karafil adlı youtuber şaka yüzünden başından ciddi manada yaralandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir