window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); Şifa Kaynağı Yoğurt Suyunun Faydaları | Sosyalortak

Şifa Kaynağı Yoğurt Suyunun Faydaları

Saat gece yarısından sonra 02:27. Akşam vardiyasında çalıştığımdan ötürü eve geç geliyorum. Geldiğimde karnım aç değildi. Fakat ilerleyen saatlerde acıktığımdan kendime yiyecek bir şeyler hazırladım. Dolapta içecek yoktu. Gözüm hemen dolapta ki yoğurt kutusuna takıldı. Hemen kutuda bulunan yoğurt suyunu bardağa aktardım ve yemeğimle beraber afiyetle tükettim. Bloğumda alakalı içerik fikri ararken, aklıma hemen yoğurt suyunun faydaları ile alakalı içerik hazırlamak geldi. Hadi gelin sizlere yoğurt suyunun faydalarını anlatayım.

Yoğurt Suyunun Tadı Nasıldır ?

Yoğurt suyunu daha önce denemediyseniz ilk içtiğinde tadı sizi cezbetmeyebilir. Tadı ayran gibi ama ayran gibi yoğun değil. Yani çok koyu kıvamlı değil. Ayran yine tercihe göre az tuzlu yada tuzlu olabilmektedir. Ama yoğurt içerisinde tuz olmadığı için lezzet olarak damağa hitap eden bir şey değil.

Fayda olarak saymakla bitmese de sizin için temel faydalarını anlatalım.

Yoğurt Suyunun Faydaları Nelerdir.

Yoğurt suyu içerisinde kalsiyum, B vitamini ve protein vardır. Kalsiyum kemik gelişimi için önemlidir. Çocuklarda kemik ve diş gelişimi için tüketildiğinde fayda sağlamaktadır. Yaşlılarda yaşa bağlı olarak gelişen kemik erimesini engelleyici özelliği vardır. İçerdiği B12 sayesinde oluşabilecek vitamin eksikliğini tamamlar. Özelikle B12 vitamininin eksikliğinden dolayı oluşan halsizlik, güçsüzlük, yorgunluk ve ruh halinde yaşanan sinir, asabiyete gibi durumların giderilmesinde önemli rol oynar. Bu gibi durumlar yaşıyorsanız günde mutlaka 1 bardak yoğurt suyu tüketmelisiniz. Bağırsaklarınızda düzensizlik, kabızlık gibi sorunlar ortaya çıktıysa yoğurt suyu içerek bu durumu düzeltebilirsiniz.

Vücudunuzda ödem sorunu olduğunu düşünüyorsanız, bir bardak yoğurt suyunun içine nane, pul biber, kekik gibi baharatları ekleyerek ödemin vücuttan atılmasını sağlayan doğal ödem attıran bir karışım hazırlayabilirsiniz. Yoğurt suyunun bir başka mucizesi daha var ki belki de en önemli faydasıdır. Yoğurt suyu anti kansorejen etki göstermektedir. Kansere karşı doğal bir bağışıklık kazanmanızı sağlar. Cildinizde olan kusurlara da fayda sağlayan yoğurt suyunu cildinize maske yaparak oluşan cilt lekeleri ve kırışıklıklarını engelleyebilirsiniz. Spor yapanlar için de faydalı olanmış yoğurt suyu, kasların kütle kazanmasına destek verir. Zayıflamak isteyenlerin uyguladıkları diyet yüzünden oluşan kan şekeri düşmesini engellerken, tokluk hissi kazandırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir