Blog yonetim  

Yoğurt Diyeti Kilo Verdirir Mi ?

Google aramalarında en çok aranılan kelimelerin başında gelen “yoğurt diyeti” ile alakalı makale hazırladık. Son zamanların en çok duyulan yoğurt diyeti nasıl yapılır ? Yoğurt diyeti yaparak ne kadar sürede kilo verilir ?

Yaz aylarında, tatile kısa bir süre kalınca, internette araştırma yollarına giden kadınlar, kısa sürede kilo vermek istemekte ve diyetlerden kesin sonuç beklemektedirler. Bu yüzden sağlıksız diyet programları ile yarar alabileceklerini sanmaktadırlar. Vücutlarına zarar verdiklerinin farkına varmamaktadırlar.

Yoğurt diyetini araştırırken karşımıza çıkan kaynaklara güvenmeseniz iyi olur. Zira yazılan yazılar abartı olmakla beraber, amaçları sadece Web sitelerine ziyaretçi çekmektir. Genel olarak yazılan yazılarda yoğurt diyeti ile 1 haftada 3 kilo vereceğiniz söylenmektedir. Bu mümkün değildir. Yoğurt diyeti hızlı sonuç verir ama bu kadar hızlı değil tabiki. Uzmanların testlerine göre yoğurt diyeti ile 15 günde 3 kilo vermek mümkün.

Yoğurt diyeti ile araştırma yapan uzmanlar Victoria Secret’ın bazı ünlü modellerinde test etme imkanı buldular. Aldıkları sonuç 15 günde 2 ile 3 kilo kaybı oldu.

Genel olarak yağ, endişe açlığını olumsuz yönde etkileyen kortizon hormonu üretmektedir. Yoğurt tükettiğinizde, yoğurt içerisinde ki kalsiyum, kortizolü ortadan kaldırmak için hücrelere mesaj gönderir. Yoğurt içerisinde ki aminoasitler yağ yakmaya yardımcı olur. Böylelikle kilo vermede yardımcı olacaktır.

Yoğurt diyeti 1 hafta boyunca birşey yemeden, sadece yoğurt tüketerek olmaz. Doğru sonucu almak için doğru yoğurt ve yoğurt ile birlikte tüketilecek doğru besini belirlemelisiniz. Doğru yoğurt yağsız (light yoğurt) olmalıdır.

Burada amacım diyet tarifi vermek değildi. Yoğurdun diyette olan rolü ile bir fikir vermekti. Sizde uyguladığınız diyetten memnun değilseniz, internetten yoğurt diyeti planı araştırıp, onu uygulayamaya koyabilir yada profesyonel bir diyetisyenden yoğurt diyeti tarifi alabilirsiniz

Leave A Comment