Blog yonetim  

Yeni Başlayanlar İçin En İyi Aksiyon Kamerası

Doğa sporları yada etkinlikler hem kadınların hem de erkekler tarafında oldukça popülerdir. Bu eğlenceli sporlar ile hem vakit geçirir hem de sağlıklı yaşama faydalı olmaktadır. Bu tür etkinlikler ile hem spor yaparken hemde yapmış olduğunuz sporu sosyal medya hesaplarınızda gösterebilirsiniz. Bunun için 1. şahış gözünden kameralar yani (point of view) görüntülemesi yapan kameraya sahip olmak gerekmektedir. Ülkemizde 1. şahıs gözünden görüntü kaydeden kameralar aksiyon kameralarıdır. Bu kameralar kaskınıza, vücudunuza, bisiklete yada motora rahatça monte edilirler.

Bu tarz sporlar ile uğraşırken yapılan hataların başında cep telefonu ile kayıt etme gelmektedir. Cep telefonu ile bu şekilde kayıtlar yapmak kötü bir kayıt deneyimi sunarken, aynı zamanda tehlikeli sporlarda kırılma riskini arttırır. Bunun için 1. şahıs gözünden çekim yapan bir aksiyon kamerası temin etmeniz gerekmektedir. Temin edeceğiniz aksiyon kamerası sporunuzu icra ederken, aynı zamanda kayıtta olmanızı sağlayacaktır. Sahip oldukları bağlantı ekipmanları sayesinde onları vücudunuzda bulunan herhangi bir objeye (kask, koruyucu yelek) monte edebilirsiniz.

SONY HDR-AS200VR\W Aksiyon Kamerası

Kamera dediğimizde aklımıza gelen en popüler marka sanıyorum ki SONY. Sony göüntüleme teknolojisi sektöründe geliştirdiği ürünler ile bugün bile hala en çok satanlar ürünlerine sahiptir. Özellikle 2000’li yılların başında video kameraları oldukça popüler ve profesyoneldi. Sony aksiyon kamerası ihtiyaç sahiplerini de unutmamış. Sony HDR-AS200VR\W modeli ile piyasada aksiyon kamerası ihtiyacına çözüm üretmiştir. Aksiyon kameralarında oluşan görüntü hareket anında görüntünün titremesi oluyor ki, buna da çözüm üretmişler.SteadyShot adı verilen teknoloji daha sabit bir görüntü elde etmeye yarıyor. Göreceksiniz ki 4k çekim yaptığını iddaa eden markalar bile görüntü sabitleme konusunda yetersiz kalıyorlar. Kutu içerisinde harici hassas stereo mikrofon ile görüntülerde ki sesin daha net, daha anlaşılır olmasını sağlar. Teknik özellik olarak, güçlü ve ultra geniş lens, görüntü sabitleyici, slow motion videolar çekebilme imkanına sahiptir. Fiziksel darbelere de dayanıklı olan Sony Aksiyon kamerası fiyat olarak 165 € gibi rakamlara satılmaktadır.

Yİ LİTE Aksiyon Kamerası

İnsanlar videolarının profesyonel olmasını isterler. Ancak iş bütçeye geldi mi kesenin ağzını açmazlar. Hem düşük bütçeye sahip olup, hem de kaliteli bir kamera arıyorsanız Yİ LİTE aksiyon kamerası tam sizin içindir. 1080p (30 fps) videolar çekerken, 16 MP çözünürlüğünde fotoğraflar çekmenizi sağlar. Dayanıklı yapısı sayesinde çizilme, solma gibi istenmeyen durumlar olmaz. Çekmiş olduğunuz görüntüleri, üzerinde bulunan 2.0 inç doknmatik ekranı sayesinde kolaylıkla ön izleme yapabilirsiniz. Teknik özellik olarak 40 metreye kadar su altında çekim yapabildiğini iddaa etmektedir. Yine aynı zamanda 9 farklı çekim moduna sahip, dahili 2.0 inç dokunmatik ekran, kaliteli fotoğraf çekebilme kapasitesine sahiptir.

AKASO V50 PRO NATİVE WİFİ Aksiyon Kamerası

Belki de benim favorim olmaya aday bir makinedir kendisi. 4K video (30 FPS) çekimi yapabilmektedir. Bu sayede çekiminizde ki detayları mükemmel bir şekilde kaydetmeyi sağlar. 20 MP çözünürlüğünde fotoğraf çekebilme imkanına sahiptir. Aksiyon kameralarının ortak problemi sarsıntılı görüntülerdir. Akaso Aksiyon kamerası bunun önüne geçmek için görüntü sabitleyeci kullanmıştır. Bu sayede içerisinde bulunan 6 eksenli jiroskop, sarsıntıları analiz edip, anlık olarak video kalitesini bozmadan iyileştirmektedir. Çekmiş olduğunuz görüntüleri wi-fi teknolojisi kullanarak sosyal ağlarınızda paylaşabilme imkanı sunan akaso v50 pro aksiyon kamerası, içerisinde bulunan hdmi çıkışı ile kayıt ettiğiniz görüntüleri izlemenize olanak sağlar. İçerisinde ki ultra güçlü 2 adet (1100mhA) pili sayesinde uzun soluklu kayıtlar çekebilmenizi sağlar. Fiyat olarak 100 € gibi rakamlara satılmaktadır.

KODAK PİXPRO SP1 Aksiyon Kamerası

Sony kadar Kodak markası da en iyi görüntüleyici sistemleri sunmak için çalışan bir markadır. Aksiyon çekimleri konusunda görüntüleyici ekipman üreten Kodak bunun için Pixpro Sp1 aksiyon kamerasını geliştirdi. Hoş bir tasarıma sahip olan Pixpro 1080p Full Hd görüntüleme imkanı sunmaktadır. -10 dereceye kadar çekim yapabilen Pixpro, kar yağarken, dağcılık yaparken kullanabilme imkanı sunmaktadır. Görüntü sabitleyici (EİS) tasarımı sayesinde daha sabit görüntüler çekebilme imkanı sunmaktadır. Çektiğiniz görüntüleri ön izleyebilmek için üzerinde 1.5 inçlik bir ekrana sahiptir. Batarya olarak ise durum biraz vahim. Kullanıcı yorumlarında en çok bahsedilen şey ise, bataryasının kısa süre dayanması olan Pixpro, teknik özellik olarak görüntü sabitleme, suya dayanım, darbe emici gibi özelliklere sahiptir.

Leave A Comment