window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); Yanıp Sönen Yeşil Işık Kaldırılıyor. | Sosyalortak

Yanıp Sönen Yeşil Işık Kaldırılıyor.

Araç kullanan herkes bilir. Trafikte seyrederken trafik yeşil yanıp sönmeye başladığında araç kullanıcıları kırmızı ışığa takılmamak için süratini artırıp trafik ışığını geçmeye çalışırlar. Kimisi ışığın son deminde son sürat geçebilirken, kimisi geçemeyip kırmızı ışık ihlali yapar ve kazaya davetiye çıkartırlar.

Yeni çıkarılacak düzenleme ile trafik ışıklarında düzenleme yapılacak. Yapılacak düzenleme neticesinde ışıklar yeşil yanarken kırmızıya döneceği sırada yanıp sönmeyecek. Yeşilden sonra sarı ikaz daha sonra ise kırmızı ikaz lambası yanacak.

Bunun faydası, kullanıcıları aşırı süratli olmalarını engelleyecek ve kazaları ciddi ölçüde azaltacak. Trafik ışığı yeşil yanıp sönme sırasında sürücüler hızını arttırırken, artık bu uygulama olmayınca süratlerini de artırmayacaklar ve kazaların minimuma inmesi sağlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir