Organik ziyaretçi sayısı arttırma
Blog Genel yonetim  

Web Sitesi Ziyaretçi Sayısı Arttırma

İster iş, ister hobi isterse de para kazanmak amacı ile bir web sitesi sahibi olmak mümkündür. Bir web sitesi kurulumu günümüzde birkaç tıklama ile yapılabilir. Yeni kurulan web sitelerinin ortak bir sorunu var “ziyaretçi”. Ziyaretçiler web sitesini ayakta tutan reel kişilerdir. Düşünün ki bir web siteniz var ve saatlerinizi ayırarak onlar için içerik üretiyorsunuz. Siz ne kadar yazarsanız yazın kimse gelmiyorsa bu can sıkıcı olabilir. O halde web sitesini ayakta tutmak ister misiniz ? Tabii ki de hayır. O zaman yapmanız gereken web sitesi ziyaretçi sayısı arttırma tekniklerini öğrenmektir. Bu teknikler oldukça basittir. Bu teknikleri uygulayarak trafik sayınızın artacağına şahit olacaksınız.

Web Sitesi Ziyaretçi Sayısı Nasıl Artırılır ?

Web sitesi ziyaretçi sayısı arttırma yöntemleri 2’ye ayrılır. Organik ziyaretçiler ve ziyaretçi satın almak.

Ziyaretçi Satın Alarak Ziyaretçi Sayısı Arttırmak

Ziyaretçi satın almak denince aklınıza yasal olmayan yöntemler gelmesin. Yani Google kurallarına aykırı olan bot ziyaretçiler değil, aksine tamamen Google politikalarına uygun olan olan yöntemlerden bahsediyorum. Google Arama reklamları, Google görüntülü reklamlar, Facebook Reklamları, İnstagram reklamları ile ziyaretçi sayımızı arttırabiliriz. Bu yöntemler pahalı olduğundan dolayı çok fazla tercih edilmez. Aslında bu yanlıştır. Çünkü sizin içeriğiniz reklamlar sayesinde tamamen doğru kitlelere ulaşmanızı sağlar. Yani gelen ziyaretçi sizin potansiyel bir müşterinizdir. Eğer bir hizmet sunuyorsanız ve sitenizin ziyaretçi çekmesini istiyorsanız reklam servislerini kullanmak zorunlu bir ihtiyaçtır.

Organik Yollarla Ziyaretçi Sayısı Arttırma

Web sitenize ziyaretçi gelmesini istiyorsunuz ama bu işi reklam bütçesi ayırarak çözmek istemiyorsanız organik ziyaretçiler sizin için doğru seçenektir. Doğal ziyaretçi en işlek yerde işletme sahibi olmak gibidir. Size sürekli para akışı sağlar. Fakat işlek yerde bir işletme sahibi olmak oldukça zordur. Rekabet olduğundan sizin gibi orada olmak isteyen insanlar olması demektir. Bunun için en iyiyi hedeflemek gerekir. En iyi olmak için ise çok çalışmaktan geçer. Bunların hepsine sahip olmak için arama motoru optimizasyonu gerekiyor. Bu aslında tamamen kolay bir yöntem olsa da işin içine rekabet girdiği için olay oldukça zorlaşıyor. Basit yeni bir web sitesi için doğal ziyaretçi arttırmak içerikleri arama motorlarına göre optimize etmek ile mümkündür. Bu aslında oldukça kolay bir yöntem. Bunları 25 – 30 TL gibi ücret ödeyerek Udemy kurslarından ya da Youtube’da bulunan ücretsiz eğitim videolarından öğrenebilirsiniz. Temelde seo uyumlu makale, seo uyumlu içerikte denebilir. Aşağı da sizlere madde madde bir içeriği seo uyumlu hale getirmenizden bahsedeceğim

Web Sitesi Ziyaretçi Arttırmak İçin Kontrol Listesi

 • Anahtar kelime analizi
 • Anahtar kelime kullanımı 
 • Anahtar kelime yoğunluğu 
 • H1 başlıkta anahtar kelime kullanımı 
 • İlk paragrafta anahtar kelime kullanımı
 • H2, H3 başlıkta anahtar kelime kullanımı 
 • Görsel metalarında anahtar kelime kullanımı 
 • Dahili link kullanımı
 • Dış bağlantı kullanımı
 • Meta açıklamada anahtar kelime kullanımı
 • Url slug kısmında anahtar kelime kullanımı 
 • Makalenin en az 300 kelime içermesi 
 • Makalenin UX (kullanıcı deneyimi) açısından durumu 
 • Makalede anlamsal bakımdan aynı kelimelerin kullanımı (LSI)

 Yukarıda bahsettiğim kontrolleri yapıp, eksik bulunan yerleri maddelere göre düzenlerseniz kısa süre içerisinde doğal ziyaretçileriniz sitenize bir göz atacaklardır.

Bu teknikleri uygulayıp başarılı elde ederseniz instagram üzerinden bizimle sonuçlarınızı paylaşabilirsiniz.

https:instagram.com/sosyalortakcom

https://sosyalortak.com

Leave A Comment