window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); Web Sitesi Açarak Para Kazanılır Mı ? Yatırım Mantığı | Sosyalortak

Web Sitesi Açarak Para Kazanılır Mı ? Yatırım Mantığı

İnternette araştırma yapıyorsanız, forumlarda çok sık görmüşsünüzdür. Açılan envai çeşit web sitelerinde bununla alakalı başlıklar çokça açılmakta ve tartışılmaktadır. Haliyle insan, web sitesi açarak para kazanılır mı sorusunu merak ediyor. Bunu yanıtlamak için buradayım

Ben web sitemi açarken şu mantıkla hareket ettim. Issız, kimsenin bilmediği bir yerde, henüz keşfedilmemiş bir köyden bir tarla aldığımı düşündüm. Bu tarlada medeniyete dair en ufak bir belirti yok. İnsan yok, yol yok. Bu tarlayı çok ucuza mal ettim. Amacım bu tarlayı ekip, ürünlerimi hasat etmek. Daha sonra tarlanın etrafından yol geçmesini bekleyeceğim. Buralarda görünecek en ufak bir medeniyet belirtisi, web sitemin yani tarlamın değerini arttıracak. Bu sayede forum üzerinden web sitemin satışını yaparak ciddi bir gelir elde edeceğim. Benim mantığım bu şekilde.

Zaten dedenizin dedesi de öyle yapmamış mıydı ? Bugün bakın İstanbul’un en önemli yerlerine, bir zamanlar İstanbul’un en önemsiz yerleriydi buralar. O kadar kötü durumdaydı ki, bedava teklif etseniz, verilecek yerlerdi. Ama dedeniz zamanında buraları almış, şimdi torunları servet sahibi oldular.

Yani web sitesini açarken para kazanma mantığı ile olaya bakmak belki sizi kısa vadede beklentilere düşürebilir. Web Sitesi açarak para kazanılır mı sorusunu sormadan önce, web siteniz için ben kadar çalıştığınız önemlidir. Yani bir başarı beklemeden önce, başarı için ne yaptığınız önemlidir. O yüzden kısa vadede sonuç bekliyorsanız, üzgünüm web sitesi ile para kazanmak herkes için mümkün değil.

Web Sitesi Kurmak Ne Kadara Mal Olur ?

Peki web sitesi kaç paraya kurulur ? Bu soruya verilecek net bir cevap yok. Şöyle ki alan adı ( benimki sosyalortak.com ) birde bu sitenin kaynak kodlarının yükleneceği yer ( hosting) bu ikisini alıp kurulum yapabilecekseniz yaklaşık olarak 30 $ ile 40 $ arasında web sitenizi kurabilirsiniz. Yok ben kurulum yapamam güvendiğim birisine kurulum yaptıracağım diyorsanız, 30 $ yada 40 $ temel giderler haricinde 200-300 TL de kurulum maliyetleri olacaktır. Bunun haricinde yıllık olarak yenilenen ücretleri olacaktır. Bunları da takip etmenizde yarar var.

Bundan sonrası tamamen size kalmaktadır. Yani düzenli olarak ürün ekmeniz lazım. Üründen kastım tabiki de blog siteniz için içerik üretmek. Tarlanıza ne kadar çok ürün ekerseniz, tarlanızın görsel anlamda güzelliği diğer civarda yaşayan insanlara gözükmesini sağlayacaktır. Eğer ciddi anlamda iyi iş ortaya koyarsanız, Google’da o konunun araştırmasını yapan insanlar gelip sizi bulacak, bu sayede web siteniz için değer artışı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir