window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); Web Sitesi Açarak İlk Ayında 10.000 Görüntülenme Alın | Sosyalortak

Web Sitesi Açarak İlk Ayında 10.000 Görüntülenme Alın

Bende sizler gibi bir insanım. Okul iş derken okulumu bitirdim ve iş hayatına atıldım. Kartımda kalan yaklaşık 400 TL ile kendime bir web sitesi alan adı ve barındırmak için ise sunucu aldım. Hem iş hayatıma devam ederken, hem de ikinci bir işim oldu. Bu ikinci işimden herhangi bir gelir elde edemiyorum, aksine aşırı derecede bir vakit kaybım söz konusu olduğunu söylemek daha doğru olur. Amacım bir web sitesi açmak ve bu web sitesine içerik oluşturmak. İçerik oluştururken kaybettiğim yaklaşık 6 saat benim için terapi gibi diyebiliriz. Bir hobi demek daha doğru olacaktır. Yazımda yeni web sitesi oluşturan kişilerin web sitelerinin trafiğini arttıracak teknikleri anlatacağım. Bu sayede blog sitesinizi açtıktan sonra ki ilk ay trafiğiniz 10.000 ziyaretçiye ulaşacaktır.

Düzenli İçerik Nasıl Oluşturulur ?

Web sitesi açtıktan sonra ki birkaç ay oldukça sancılı geçen bir süreçtir. İçerik üretirken tıkanma gibi sorunlar ile baş etmeniz gerekiyor. Kendinizi bir anda ne yapacağım abi ben modunda bulabilirsiniz. Bunu aşmanızın tek yönü, oluşturduğunuz web sitenize vakit ayırmak, yani bir programa bağlı kalmak. Ben web sitemi açtıktan sonra ki ilk ay oldukça sıkıntı çektim. Özellikle içerik üretirken yaşadığım tıkanmalar ile baş etmek oldukça zordu. Ama kendime bir plan hazırladıktan sonra artık her konu hakkında içerik üretebiliyorum. Bu sayede web sitem her zaman güncel kalabiliyor.

Siteniz için saatlerinizi ayırmanız gerekmektedir.

Web Sitesi Sizin İkinci İşiniz Olsun

Sizler için uyarım ise, eğer kendinize bir blog sitesi açtınız ve başarılı olmak istiyorsanız onu canınız sıkıldığında yazı yazacağınız bir platform olarak görmeyin. Bu sizin başarısız olmanızı sağlayacaktır. Ben işten geldikten sonra ki 6 saatimi (00.30’da evde oluyorum) bu iş için ayırıyorum. Bu zaman zarfında web sitem için çeşitli konularda içerik üretebiliyorum. Web siteme canım sıkıldığımda içerik girme olarak değil, bir iş olarak bakıyorum. Çalıştığım ikinci bir iş. Bu sayede başarıya kısmen ulaştım. Oluşturduğum içerikler Google Aralamaları üzerinden ziyaretçi çekebiliyor.

Web Sitesi İçeriği Oluştururken İmla Kurallarına Dikkat Edin

İçerik oluştururken dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Özellikle imla hatalarına ve yazım yanlışlarına çok dikkat etmeniz gerekiyor. Bu zor bir süreç ve zamanla oturacaktır. Başka yazıları okuyarak, kelimelerin nasıl yazıldığını zamanla öğreneceksiniz. Zamanla yazım durumunuz daha da iyi olacaktır.

Blog Sitenizin İçeriğine Özen Gösterin

Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise içeriklerinizi yazarken ne çok uzun ne çok kısa yazmak. Doğru ölçü size başarı getirecektir. Ortalama 500 ile 700 kelime arasında yazmak bence idealdir. Sayfalarca yazılan yazılar kullanıcı deneyimi açısından oldukça kötü olacaktır. Yazı uzunluğu kadar yazı içerisinde kullandığınız öğelere dikkat etmeniz gerekmektedir. Daha dinamik yazılar yazmanız, kullanıcıların daha iyi bir deneyim elde etmesine neden olacaktır. Yani yazıyı yazıp geçmekten çok, yazınızın üstüne düşmeniz gerekmektedir. Yazı içerisinde renk uyumu, önemli yerlerin kalın yazılması, alıntılama yapılan yada tavsiye niteliği verilen bir cümlenin italic yazılması, yazı içerisine youtube video koyulması, yazı içerisinde resim kullanılması, alt başlık kullanılması gibi örnekler vermek mümkündür.

Eğer siz yukarıda vermiş olduğum örnekleri iyi bir şekilde kullanıp gerekli düzenlemeleri yaparsanız, oluşturduğunuz içeriğin kalitesi artacaktır.

Web Sitesi İçeriklerinde Az Hacimli Anahtar Kelime Kullanmayın.

Yazılarınızı yazarken anahtar kelime planlayıcılarından google aranma hacimlerine göz atın. Aylık 100 aramaya sahip bir anahtar kelime ile aylık 10.000 aranma hacmine sahip kelime bir değildir. Bu yüzden olaya daha geniş kapsamlı bakmaya çalışın. İçeriklerinizin aranma hacmi yüksek kelimeler üzerine olmasına çalışın. Bu sayede yazınız Google aramalarında gösterilirse, buradan doğrudan ziyaretçi gelecektir ki biz buna seo çalışması diyoruz. Buradan içeriklerinizi okumak için ziyaretçi gelecektir.

Sosyal Medya Mecralarında Web Sitesi Marka Hesabı Oluşturun

Yine iş Google ile bitmiyor tabi, ne kadar çok pazar üzerinde yerimizi alırsak, trafik alma şansımız o kadar çok artacaktır. Bu yüzden sosyal medya üzerinden popüler uygulamalar üzerinde kurumsal sayfalarınız olsun. İnstagram, facebook, tictok, pinterest gibi sosyal medya mecralarında yerinizi alın ve yazmış olduğunuz yazıları bu sayfalarda paylaşın. Buradan da trafik alacaksınızdır. Ama ben en çok pinterest adlı siteyi öneriyorum. Şuan ciddi anlamda popüler. İçerik üreticilerinin cirit attığı bir mekan, dünyanın her yerinden içerik üreticileri bu mecrada olduğu için yazılarınızı burada paylaşırsanız, onlar sitenizde vakit geçirirken sitenizin marka bilinirliği artacaktır. Onların sitenizde olma nedeni içeriklerinizi çalmak olacaktır. Olsun tamamen çalamaz, biraz değiştirir, hangimiz yapmıyoruz ki.

En iyi vereceğim tavsiye ise web siteniz üzerinde url değişimi yapmamak olacaktır. Url değiştikten sonra gelecek ziyaretçiler 404 Sayfa Bulunamadı hatası alacaklardır. Bu istenmeyen bir durumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir