window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); Vlog Kamerası Nedir ? Vlog Kamerası Nasıl Olmalıdır ? | Sosyalortak

Vlog Kamerası Nedir ? Vlog Kamerası Nasıl Olmalıdır ?

Vlog genellikle günlük hayatınızda yaptığınız aktiviteleri sohbet eder gibi, tamamen olduğunuz şekilde yani doğal bir vaziyette anlattığınız video kayıtlarının genel adıdır. Vlog kelimesi ülkemize ve dilimize yabancı video içerik üreticileri tarafından gelmiştir. Bizim ülkemizde bulunan Danla Bilic, Enes Batur gibi ünlü video içerik üreticileri sayesinde tanıtılan vlog, ülkemizde oldukça popüler oldu. Bu sayede daha ufak çaplı içerik üreticileri de kendi vlog içeriklerini üretebilmek için vlog kamerası araştırmasına başladılar.

En İyi Vlog Kamerası Nasıl Olmalıdır ?

Vlog çekimi içi her türlü video kayıt cihazı kullanılabilir. Cep telefonun video kayıt özelliğinden de yararlanabilirsiniz yada profesyonel video kayıt imkanı sağlayan bir video kayıt cihazı da kullanabilirsiniz. Tamamen size kalmış bir durum. Büyük makineler kullanmak kaliteli bir video imkanı sunabilirler. Fakat her anınızda bu büyük kameraları taşımak mümkün olmuyor. Bunun için cep boy diye tabir edilen aksiyon kameraları mevcuttur. Aslında vlog kamerası dediğimizde aklımıza en çok gelen kamera çeşidi aksiyon kameraları oluyor. Aksiyon kameraları yaklaşık olarak bir kibrit kutusu büyüklüğünde olsalar da, vermiş oldukları görüntü kaliteleri sayesinde bugün en çok kullanılan vlog kamera çeşitleridir. Vlog kamerası arıyorsanız, aksiyon kamerası almanızda gerekmektedir.

Aksiyon Kamerası Nedir ?

Aksiyon kameraları ülkemizde yeni yeni popüler olmaktadır. Özellikle dışarıda yaptığınız seyahat, motor gezisi, iş yerinizi tanıtma gibi aktiviteleri görüntülemek için oldukça kullanışlı bir alettir. Büyük kameralar yerine, ufak bir aksiyon kamerası ile iyi derecede görüntü elde edebilirsiniz. Ufak derken, gerçek anlamda ufak. Boyut olarak bir kibrit kutusu boyutlarında olan aksiyon kameraları, gelişen teknoloji ile birlikte HD görüntüleme imkanı vermektedir. Aksiyon kameraları ile görüntü çekerken ses ile alakalı problemler yaşanabilir. İçlerinde bulunan dahili mikrofonun elde ettiği ses sizi tatmin etmeyecektir. Aksiyon kamerası ile vlog çekenler bunun için harici bir yaka mikrofonu kullanarak bu durumu çözmüşlerdir.

aksiyon kamerası nedir ?
Yeni Nesil Aksiyon Kameraları 4k çekim teknolojisine sahipler

Piyasanın En İyi Aksiyon Kamerası Hangisidir ?

Aksiyon kamerası fiyatları değişkenlik göstermektedir. 70 TL gibi rakamlara satılan aksiyon kamerası olduğu gibi, 1000 TL gibi rakamlara aksiyon kamerası bulmakta mümkündür. 70 TL tutarında ki bir aksiyon kamerası görüntü olarak HD görüntüleme imkanı sunduğunu iddaa etse de ne yazık ki kalite olarak hd kalite imkanı vermemektedir. Bunu şöyle açıklayabilirim. Bir android işletim sistemli telefon ile hd fotoğraf çektiğimizde, İphone ile çekilen fotoğraf ile kıyaslayamayız. Sonuçta ikisi de hd çekmektedir. Ama resim yarışmasını her zaman İphone kazanır. Aksiyon kamerası da böyledir. O yüzden 70 TL tutarına satılan bir aksiyon kamerası ile 1000 TL miktara satılan aksiyon kamerasını kıyaslamak doğru olmayacaktır. Bu yüzden piyasanın en çok kullanılan, en ünlü aksiyon kamerası üreticisi Go Pro olmuştur.

aksiyon kamerası boyutları
Aksiyon kameraları oldukça ufak boyutları sayesinde her anda kullanılabilmektedir.

Aksiyon Kamerası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Aksiyon kamerası alırken iyi araştırma yapmalıyız. Bulmuş olduğumuz markaları youtube’a yazıp daha önce o kamera ile çekilmiş videolara göz atmamız gerekiyor. Bu sayede kamerayı aldıktan sonra hayal kırıklığı yaşamamış olacaksınız. İkinci olarak sunmuş oldukları özellikleri araştırın ve karşılaştırın. En can alıcı nokta ise ürünün kullanıcıları tarafından paylaşılan fikirleri önemseyin. Yaşamış oldukları sorunları okuyun. 70 TL tutarına satılan aksiyon kamerasının yorumlarına bir göz atın, daha sonra ise go pro tarafından üretilen aksiyon kamerası yorumlarına bakın. Devir artık internet devri kullanıcılar artık fikirlerini internet üzerinden paylaşmakta. Bu sayede hangi ürün kaliteli, hangi ürün kalitesiz bunları ayırt etmek mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir