window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); Türk Telekom Sim Kart Fiyatı 2020 | Sosyalortak

Türk Telekom Sim Kart Fiyatı 2020

Hattını Türk Telekom firmasına taşımak isteyenler, yeni hat çıkarmak isteyenler, yada sim kartını kaybedenlerin araştırdığı bu konuya açıklık getirip, yeni ücret ve fiyat tarifelerini sunmak istedik. Türk telekom sim kart fiyatı 2020 tarifesi haberimizde

Türk telekom sim kart fiyatı vermeden önce ne amaçla sim kart almanız gerektiği önemlidir. Yeni bir abonelik işlemi sağlayacaksanız, faturalı mı yoksa faturasız mı olacak ? Yoksa başka operatörden mi türk telekom operatörüne geçeceksiniz bu önemlidir.

Yeni Abonelik

Türk telekom operatöründen yeni abonelik alırken, sizlere ne tür bir paket istediğiniz sorulacaktır. Bu paketler sizin ihtiyaçlarınıza uygun olacak paketler olabilmektedir. Yani interneti çok kullanıyorsanız, internette avantajlı paketler size sunulacak, arama hizmetini daha fazla kullanıyorsanız, aranma hizmetinin daha fazla olduğu paketler sizlere tercih olarak bırakılacaktır. Paketinizi seçtikten sonra faturalı mı yoksa faturasız mı olacağını belirledikten sonra, eğer faturalı hat olmasını talep ettiyseniz, sizlerden sim kart ücreti başlangıçta alınmayacaktır. Sim kart ücreti fiyatları değişkenlik göstermekte olup, ortalama 90 lira gibi bir ücrete satılan sim kart faturanıza ek olarak taksitlendirilecektir. Eğer taahhütname yani sözleşmenizi tek taraflı olarak fesh ederseniz, kalan sim kart taksit tutarları bir sonra ki çıkacak olan faturanıza ek olarak yansıtılacaktır. Eğer kontürlü hat tercih edecekseniz, bunun ücreti abonelik işlemini başlatan bayi tarafından sizden talep edilecektir.

Hattınızı Türk Telekom Hizmetine Taşımak

Mevcut operatörünüzden memnun değilseniz hattınızı Türk Telekom operatörüne geçiş işlemini başlatabilirsiniz. Bu geçiş işlemi talep sırasına alındığında ortalama 3 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Geçiş işlemlerinde verilen sim kart için herhangi bir ücret olmamakla birlikte, operatör şubesinden de bilgi almak mümkündür. Yalnız telsiz kullanım ücretleri gibi vergilendirmeler olmakta olup, onlar da faturaya zorunlu bir kalem olarak yansıtılmaktadır.

Sim Kart Kaybetme yada Hatalı İşlemden Dolayı Kapanma

Sim kartların günümüzde ki boyutlarını düşününce günlük yaptığınız değişimler sonucunda sim kartınızı kaybedebilirsiniz. Bu kaybetme işleminden sonra yeni bir sim kart almak gerekmektedir. Yeni sim kart almak için hat sahibinin kimliği ile en yakın operatör şubesine gidip, yeni sim kart çıkarma talebi vermeniz gerekmektedir. Yeni sim kart çıkarma ücreti hemen hemen 30 ile 50 tl arasında bir miktara yapılmaktadır. Yine aynı zamanda pin kodunu unutup, puk kodunu 10 sefer yanlış girdiğinizde de hat sistemler tarafından otomatik olarak bloke edilmektedir. Bu kartı tekrar kullanmak ne yazık ki mümkün olmadığı için onun içinde kartı tekrar çıkartmak gerekmektedir. Yeni kart ücreti dediğim gibi ortalama 30 lira gibi bir miktara çıkarılsa da, fiyatların değişkenlik göstermesi yaşanbilir. Bunun için en iyi bilgiyi, Türk Telekom çağrı merkezinden yada en yakın Türk Telekom şubesinden öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Sim Kart Fiyatı 2020 adlı yazımız bilgilendirme yazısı olup, fiyatların değişkenlik göstermesi, oluşabilecek yanlış işlemler ve anlaşılmalardan sosyalortak.com sorumlu değildir. En iyi bilgiyi, operatörünüzden alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir