window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); Türk Kızılayı 29 Ekim Derne Reklamı | Sosyalortak

Türk Kızılayı 29 Ekim Derne Reklamı

Son zamanlarda reklam sektöründe kaliteli anlamda işlere imza atılıyor. Onlardan birisi ise Türk Kızılayı tarafından yaptırılan Türk Kızılayı Reklamı ve 29 Ekim

Yapı olarak duygusal bir kişiliğe sahibim. Bu tarz kalbin bam teline dokunan eserleri görünce ağlamamak için kendimi zor tutarım. Kızılay’ın da reklam filmi böyle bir yapımdı. Reklam filminin konusunda yaralı bir subay ilk yardım merkezine taşınıyor. Daha sonra ki sahnede subayın tedavi aşamaları yayınlanmakta. Subayın tedavi olmak için bekleyecek zamanı olmadığı jest ve mimiklerden okunuyor. Doktor kendisine biraz daha beklemesini söylüyor. Subay dayanamıyor. Kılıcını kuşanıyor atına atlıyor ve cepheye doğru yola çıkarken arkasından bir asker paşam nereye ? diye soruyor. Paşa “vatan elden gidiyor” gibisinden bir replik söylüyor.

Reklam filminin sonunda o sağlık merkezinde yatan subayın Mustafa Kemal Paşa olduğunu, Türk Kızılayının kurulmasında önemli rol oynadığından bahsedilmektedir. Film sonunda verilen mesaj 1912 yılından bir fotoğraf ve altında 1912 derne yazmaktadır.

Derne, Libya’da yer alan bir kent. Mustafa Kemal Paşa 1912 senesi 16/17 ocak günü gözünden yaralandı. 1 aydan fazla süre tedavi altında kaldı. 6 Martta Derne komutanlığına terfi etmiş, ve başarılı bir müdafa örneği göstermiştir.

Kızılay’ın yapmış olduğu Türk Kızılayı Reklamı ve 29 Ekim reklam filmi son zamanlarda yapılmış başarılı reklamlar arasında gösterilecektir. Kendilerini, yapımcılarını, oyuncularını herkesi ayrı ayrı tebrik etmek gerekli. Bir insanın yüreğine dokunmak kolay iş değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir