türk basını
Blog yonetim  

Türk Basının Hali

İnternet haberciliği biliyorsunuz. Ne kadar kalitesiz olduğunu da. Bana kalırsa internet medyasında sorun var. Ciddi anlamda denetimsizlik sorunu. Ve inanın kendimi aptal yerine koyulmuş gibi hissediyorum. İnternetten haber okumak insana bu kadar ızdırap olabilir mi ? olabilir.

İnternette haberleri okumak istedim. Gündemi takip etmeyi çok severim çünkü, her an nerede ne olmuş bilmek güzel bir şey.

Manşetlere bakıyorum. “Bakana yer vermedi” Diyorum, yok artık, bakana camide nasıl yer vermemiş, olayı öğrenmek istiyorum ki olay çok başka bir şey.

Amca bakan kimdir tanımaz. Zaten ülke büyüklerimiz o kadar çok seçim gördü ki, kim kimdir nereden bilecek adamcağız. Bakanımız en ön safa geçip, kendince yerleşmeye çalışıyor. Yaşlı amca da orası imam efendinin yeri diyerek uyarıyor. Müftü de amcayı uyarıp, kendisinin çevre ve şehircilik bakanı Sayın Kurum’un olduğunu söylüyor. Şimdi o kadar alçakça bir çarpıtma ki, yazık diyorum Türk basının haline.

Yine başka bir haber ile daha karşımızdalar. Bu sefer başka bir başlık manşet atılmış ” Hamdi Alkan’ın kızı Taksim’de öyle bir şey yaptı ki…” Ulan insanın aklına kötü kötü şeyler geliyor. Giriyorum habere, bir bakıyorum. Hanımefendi Keçi gezdirmiş taksimin orta yerinde ! Bu türk basınında yer alan internet mecraları, resmen bizimle alay etmeye başladılar. Yahu keçi gezdirir, tavuk gezdirir. Bunda anormal olan ne var ? anlamıyorum gerçekten. Haberler bunlar değil tabiki. Bir sürü böyle haber var internet ortamında. Tamam en yüksek tıklama oranını çekmek istiyorlar ama, bu şekilde de aptal yerine konduğumu hissetmek başka bir şey. Ben bu yapılanların Bakanımıza, Hamdi Alkan’a, Hamdi Alkan’ın ailesine, Hamdi Alkan’ın kızına, Hamdi Alkan’ın arkadaşlarına terbiyesizlik yapıldığını düşünüyor. Düşünsenize, Hamdi Alkan haberlere göz atarken bir bakıyor, “Hamdi Alkan’ın kızı öyle bir şey yaptı ki..” haberini görüyor. Bu adam neler düşünür. Neler çeker, düşünmezler. Sadece basınımızı kirletmekten başka bir şey yapmazlar

Leave A Comment