window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); #Tatildeğilbayram Reklamı Turkcell | Sosyalortak

#Tatildeğilbayram Reklamı Turkcell

Bu akşam sanıyorum ki firmaların hazırladığı reklamlar ile alakalı bolca yazı yazacağım. Az önce Türk Kızılayı tarafından hazırlanmış reklam filmini izledim. Tüylerim diken diken oldu ve hemen bunu sitemde paylaşmalıyım dedim. Daha sonra yine reklamları izlerken, bir reklam filmi dikkatimi çekti. Arka planda etkileyeci bir ses tonu ile verilen mücadeleden bahsediyordu. Arkada çalan fon müziği, Dumlupınar denizaltısına ithafen yazılmış Ah bir Ataş Ver türküsünün enstrumantal versiyonu çalıyordu.

Film Turkcell tarafından hazırlanmış. Ne yalan söyleyeyim Turkcell bu gönül teline dokunma işini iyi yapıyor. Firma hakkında çeşitli sözlük sitelerinde, özellikle ekşisözlük sitesinde çokça kötü başlıklar açılsa da, samimiyetsiz olduklarından falan bahsedilse de, gerisi beni ilgilendirmiyor. Ha çok seviyor muyum Turkcell adlı işletmeyi ? Hayır, en kısa sürede hattımı kapatacağım. Ama iş sosyal sorumluluk projelerine, bize biz olduğumuzu öğreten reklam filmlerine geldi mi, Turkcell işletmesinin de hakkını yemememiz kanaatindeyim. Tüylerimi diken diken eden bu reklam filmi ve sonunda verilen #tatildeğilbayram etiketi ve 29 Ekim Tatil değildir, bayramdır mesajı kaliteli bir iştir.

Bu yüzden başta Turkcell olmak üzere, seslendirenden, yazana, kurgulayana kadar herkese teşekkür etmek gerekiyor. Böyle usta ellerden çıkan ve bize biz olduğumuzu hatırlatan reklam filmlerini yapana gereken değeri vermek gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir