window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); Serdivan Uydu Servisi | İndirim Fırsatı

Serdivan Uydu Servisi

Sakarya ili Serdivan İlçesinde Uydu ile alakalı aklınıza gelecek her türlü hizmeti en kısa sürede ayağınıza getiriyoruz. Serdivan Uydu Servisi arayanlar için bizlere yalnızca bir telefon kadar uzaksınız. Bizlere 0535 011 35 54 numaralı telefondan 7 gün 24 saat ulaşabilirsiiz.

Uydu ile alakalı aklınıza gelecek her türlü teknik desteği sizlere en kısa sürede vermekteyiz. Çanak anten montajı, kanal ayarlama, ortak çanak kurulumu, merkezi sistem planlaması ve kurulumu gibi bir çok hizmette yanınızdayız. Yılların vermiş olduğu tecrübe ile hizmet sektörünün bilincinde ve müşteri memnuniyeti ilkesi ile yolumuza devam ediyoruz. Bu yüzden her an görev psikolojisinde olup günün her saati gelecek arızaya müdahale edebilecek kapasitedeyiz.

Uydu platformlarından hepsinde yaşayabileceğiniz sorunları gidermekteyiz. Özellikle işletmelerin maç günlerinde yaşayabilecekleri sorunları en kısa sürede giderip, işletmelerin kayıp yaşamaması adına çalışmaktayız.

Serdivan uydu servisi konusunda hizmet verdiğimiz gibi Adapazarı’nın tamamına, Sakarya’nın merkezi bölgelerine kısa sürede kaliteli bir hizmet vermekteyiz. Uydu yayınında yaşanan kopmaları, modern cihazlar ile en kısa sürede onarıp, oluşacak her problemi gidermekteyiz.

Serdivan Uydu Servisi olarak çanak montajında, kırma ve dökme olmadan, kaliteli bir işçilik ile yaklaşık 30 dakika içerisinde kurulum hizmetini sağlamaktayız.

Serdivan Uydu Servisi %10 İndirim

Serdivan Uydu Servisi Olarak Hizmetlerimiz

  • Çanak anten montajı
  • Merkezi sistem uydu fiyat teklifi
  • Merkezi sistem kurulumu
  • Çanak anten ayarı
  • LBN değişimi
  • Ortak çanak kurulumu
  • kanal frekans ayarlama
  • Uydu cihazı değişikliği
  • Kablo çekme
  • Çanak anten değiştirme

Çanak Anten İle İlgili Yaşanılan Sorunlar

Çanak Anten Dönmesi

Çanak antenler hassas ölçü aletleri ile ayarlanan uydudan gelen sinyali karşılandığı ve toplanan bu sinyalin televizyona iletildiği yayın izleme araçlarıdır. Türkiye’de kullanımı son zamanlarda yaygınlaşmıştır. Karasal yayınların rafa kalktığı şu günlerde hemen hemen bütün evlerde çanak anten vardır. Başta bahsetmiş olduğum gibi, çanak antenler hassas ölçüm aletleri ile ayarlanmaktadır. Uydu bulma aracı denilen bu sistemler ile hangi uydudan yayın alacaksak, çanağı o yöne çevirip, sinyalin en yüksek olduğu alanı tespit etmek gerekmektedir.

Serdivan Bölgesi, yüksek rakımlı olduğundan dolayı zaman zaman sert rüzgarlara mağruz kalabilmektedir. Serdivan Uydu Servisi olarak hava muhalefetinden yada çeşitli yaşanacak olumsuzluktan ötürü yayın kayıplarını 30 dakika içerisinde gideriyoruz.

Bu tür sorun ortaya çıktığında bireysel olarak bunu ayarlamanız mümkün değildir. Sinyali tam anlamı ile mükemmel şekilde yakalayabilmek için bir uydu servisinden destek almanız gerekmektedir. Bu işlemi yapmak yaklaşık olarak 15 dakika sürmektedir. Ayarlama bittiğinde yayınları tekrardan izlemek mümkündür.

LNB Arızaları

LNB; çanak üzerinde bulunan sinyalin karşılandığı parçaya verilen isimdir. Şekil olarak bir balonu andırmaktadır. İçerisinde bulunan parçalar sinyali toplar ve kablolar vasıtası ile uydu cihazınıza aktarılır. Bu parçada yaşanacak arıza, sinyalin toplanamamasına ve uydu cihazınızın sinyal alamamasına sebep olur. Bu parçanın yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir. Yenisi ile değiştirildikten sonra uydu bulma cihazı ile sinyal alıp almadığı test edilir. Sağlıklı değerlerde sinyal alıyorsa, uydu cihazın kurulumu yapılır. Serdivan Uydu servisi olarak LBN kaynaklı arızalarınızı gideriyoruz.

F Konnektör Arızaları

Uydu cihazlarında sinyalin doğru şekilde aktarılması konnektörler vasıtası ile yapılmaktadır. İletimin yapılacağı kabloların doğru fişleme yapılamamasından yada yerçekimin etkisinden dolayı kablolarda oluşacak sarkmalardan ötürü kablo sağlıklı bağlantı özelliğini kaybetmektedir. Yada televizyonun yerini değiştirdiğinizde kablonun fazla derecede hırpalanmasından dolayı yine bağlantısını kaybetmektedir. Kablo ile fiş arasında sağlıklı bağlantı olmadığından ötürü sinyal doğru şekilde iletim sağlanamadığından sinyal kayıpları yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda kablolar tekrar düzenlenerek f konnektör ile tekrar fişlenmektedir.

Yağmurdan Dolayı Su Yürümeleri

Yağmurdan dolayı oluşan bu arızalarda kısmen görülebilir. Su bir şekilde kablodan yürüyerek cihazınıza kadar ulaşabilir. Bunun sonucunda uydu cihazınızda anormal durumlar görülebilmektedir. Cihazın kendi kendini kapatması gibi anormal durumlarda ilgili sorun tespit edilip, sorun çözülebilmektedir.

Serdivan Uydu Servisi Ücretleri Ne Kadar ?

Uydu servisi olarak ücretler, yapılacak işlemlere göre değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden net bir rakam vermek doğru değildir. Sosyalortak.com ziyaretçilerine özel Serdivan Uydu Servisi hizmeti veren firmada kullanabileceğiniz %10 indirim mevcuttur. 0535 011 35 54 numaralı telefon ile görüşme sağlayıp fiyat alırken sosyalortak sitesinde yer alan %10 indirimi de telefonda iletmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir