window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); Seo Yaparak Sıralama Almak Neden Önemlidir ? | Sosyalortak

Seo Yaparak Sıralama Almak Neden Önemlidir ?

Bir önceki yazımda “Web Sitesi Açarak Para Kazanma” konusunu açıklarken verdiğim bir örnek vardı. Yeni kurulum yapılan bir web sitesi ıssız, kimsenin bilmediği bir yerden tarla almaya benzetmiştim. Tarlanıza ürünü ekip, büyümesini beklemezseniz web sitenizden başarı elde edemezsiniz. Şimdi vereceğim örnek ile SEO’nun neden gerekli olduğundan bahsedip, Seo Yaparak Sıralama Almak konusuna değineceğim.

Web sitesine içerik eklemek tarla ekmeye benzer. Kaliteli içerik doğada az bulunan meyve gibidir. Bunun yetişip sağlıklı bir meyve yada sebze olabilmesi için dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

Nasıl tarlaya ürünü ekmeden önce tarlayı sürmek, ürünü ekmek gerekiyorsa, web siteniz için genel anlamda ki düzenlemeleri yapıp son hale getirmemiz gerekiyor. Daha sonra içeriği sitemize ekmemiz yani yüklememiz gerekiyor. İşimiz tabiki de bitmedi. Aslında bundan sonra başlıyor. Bu içeriğin sıralama alabilmesi için, aynı bitki sular gibi, etrafında ki zararlı otları yolarmış gibi hayati önem arz eden konular vardır. Eğer bunlara dikkat eder, gübresini verir, otunu yolarsanız, işte o zaman ürününüz sağlıklı olacaktır. Ürün sağlıklıysa, onu araştıran insanlar sitenize gelerek onu tanımak isteyecektir. Ürünün sağlıklı olabilmesi için seo çalışması yapılmalıdır. Daha açık olursam, web sitenizde belirlediğiniz anahtar kelime üzerinden çalışma yapmalısınız. Seo yaparak sıralama almak için çaba göstermelisiniz. Bu size organik trafik getirecektir.

Siteniz için içeriğinizi oluşturursunuz. Ama iş site için içerik oluşturma ile bitmiyor. Asıl bundan sonra dikkat etmeniz gereken mesele söz konusudur. Doğru anahtar kelime, açıklama, başlık gibi dikkat edilmesi gereken konular vardır. Bunları sitenize yükleyeceğiniz eklentiler ile yapmak mümkün. Özellikle Yoast Seo eklentisi bu iş için mükemmel. Ama bu işlerden anlamıyorum diyorsanız bir profesyonelden yardım almanız gerekiyor. Bir Arama Motoru Optimizasyonu Ustasından !

İnternette Seo Uzmanı yazdığınızda karşınıza bir sürü reklam çıkmaktadır. Burada önemli olan doğru uzmanı bulmaktır. Kendi sitesini sıralamaya sokamayan sözde uzmanların bizim sitemizi nasıl başarıya ulaştıracakları büyük bir gizemdir. O yüzden Seo çalışması yaptırmadan önce firmaları iyi araştırmak, daha sonra ise fiyat teklifi ve referans bilgisi almalıyız.

Arama Motoru Dehası Ayhan Karaman | Seo Konusunda Bir Numara

Bu makaleyi yazarken kendisinden herhangi bir tanıtım ile alakalı ücret almadım. Yazdıklarım tamamen şahsi düşüncelerimdir. Ayhan Hoca, sosyal medya reklamlarında web sitesinin tanıtımını yaparken kendisi ile sanal ortamda tanışmış oldum. https://www.ayhankaraman.com/ sitesini ziyaret ettiğimde, bu zamana kadar edindiği bilgi ve birikimi takipçileri ile paylaşmış. Bu zamanda böyle güzel davranışları görmek göz yaşartıyor, çünkü kimse bilgisini başka biri ile paylaşmaz. Bilgileri okuduktan sonra kendisini İnstagram sayfasını takip ettim. Oldukça renkli bir kişiliği olan Ayhan Kahraman, SEO hizmeti sunduğu gibi, firmalar içinde web sitelerin optimizasyonu ile alakalı profesyonel eğitimler vermektedir. Türkiye sınırları içerisinde SEO denildiğinde tanınan birisidir. Sektörde piyasa araştırması yapıldığında, “SEO ile alakalı uzman bir kişi” söyleyin sorusuna herkes tarafından Ayhan Karaman | ayhankaraman.com adı verilecektir. Şahsi olarak Web sitem için herhangi bir optimizasyon çalışması yapmadım. Eğer çalışma yapacak olursam tercih edeceğim kişi tabiki Ayhan Karaman ve ekibi olacaktır. Bu işi onlar kadar profesyonel yapan var mıdır ? Bence nadirdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir