window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); Şamanizm Nedir ? | Sosyalortak

Şamanizm Nedir ?

Şamanizm son günlerde popüler olmuş bir terim olup, geçmişte yapılan araştırmalar bir takım yanlış aktarımlardan dolayı, ileri tarihlere yanlış aktarılmasına neden olmuştur. Şuan bile şamanizm ve şamanlar hakkında yeterli bir bilgi olmamakla birlikte, şaman olan kişilerin bir çok konuda zirveye ulaştığı düşünülmektedir. Şamanizm bir din olarak lanse edilse de aslında olay çok farklıdır. Şamanizm dinden çok farklı olarak, yapılan törenler ve trans denemeleri sayesinde, ruhun bedenden ayrılması ve 4. boyut 5. boyut gibi zamanlara geçiş işlemidir.

Şamanizm inancını sürdürecek kişilere şaman adı verilir. Şamanlar çok zor şartlar altında yetiştirilen, yetiştirelenlerin de ancak çok az bir kısmının başarılı olduğu bir alandır. Başarılı olan şaman artık ermiş olarak tabir edebileceğimiz bir evreye yükselmiştir. Bu kişiler öteki alem denilen kısma geçip, yaşanılan olaya çözüm aramaya çalışırlar. Bu çözümler sağlık, siyaset, gibi konularda olabilmektedir.

Şaman Eğitimi

Şaman olacak kişiler çok sıkı bir eğitimden geçirilmektedir. Bu eğitimlerin sonucunda ustalığına ustalık katacak en son sınav kalmaktadır. Cehennemin dibine iniş, ölüm deneyimi, yada öteki tarafa gidiş gibi şekillerde aktarılan olayda, şamanlar insanlardan uzak bir alana gidip, sınavlarını yaşamak için hazırlık yaparlar. Genellikle orman, mağara gibi yerler olan bu kısımlar, insanların olmadığı yerlerdir. Şaman kişi gereken hazırlıklarını yaparak ayinine başlar. Ayin başladığında şaman kişinin bilinci kapalıdır. Bu işlemde 4. boyut varlıklardan bir takım bilgiler almakta olduğu söylenir. Bu bilgiler sıradan insanların bilmemesi gereken, yalnızca o yetkiyi taşıyabilecek, sorumluluk sahibi kişilerdir. Bilgi aktarımı tamamlandığında, şaman kişi uyanmış olur ve eskisinden daha dinç ve daha kuvvetli hissetmektedir.

Ayahuasca ve Şaman

Filmlerde de muhtemelen görmüşsünüzdür. Şamanlık ve şamanizm gibi konulara bu kadar merak uyanmasının nedeni de budur. Star Tv televizyonunda yayınlanan 46 dizisinde ki konuda şamanizm, ayahuasca ve trans alemine geçme konularını bolca işledi. Bu filmden sonra şaman deneyimi yaşamak isteyen insanlar ayahuasca çayını araştırmaya başladılar. Ayahuasca çayı, ayahuasca bitkisinin kaynatılarak, içerisinde yer alan DMT etken maddesinin ortaya çıkmasını sağlayan bir içecek çeşididir. Çayı deneyenlere göre oldukça kötü, mide bulandıran ve içimi zor bir çay olduğundan bahsedilmektedir. Çayın içerisinde yer alan DMT denen etken madde oldukça güçlü bir halisülojen maddedir. Bu maddeyi tükkettikten sonra, insanların olmadığı bir alanda sadece davul sesi ile transa geçilme işlemi yapılmaktadır. Bu çay ile birlikte trans deneyimi yaşayan kişiler, ölüm ve yeniden doğuşu deneyimlemektedirler. Yine aynı zamanda yapılan bu törenler beyinde yer alan ve 3. gözü temsil eden epifiz bezini de harekete geçirmeyi denemektedirler. Epifiz bezi, yalnız ölüm ve doğum anında hormon salgılamaktadır. Fakat yapılan bu törenler ile birlikte epifiz bezi harekete geçirilir ve 3. gözün ve çakraların açıldığı da söylenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir