window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); Sakarya Soğuk Baklava Satış Noktaları | Sosyalortak

Sakarya Soğuk Baklava Satış Noktaları

Soğuk baklava Türkiye’de yeni yeni popüler olmuş bir tatlı türüdür. Normal baklava oranla daha hafif ve daha lezzetlidir. Bu lezzet günden güne konuşulur hale geldi. Hatta milyonlarca kişinin ziyaret ettiği sosyal medya sitelerinde de her gün bu konu hakkında içerikler üretilmekte. Peki Sakarya’da soğuk baklava satan işletmeler var mı ? Sakarya Soğuk Baklava konusunu ne kadar biliyor ? Sizler için Sakarya Soğuk baklava adresleri içeriğimizi hazırlıyoruz.


Sakarya Soğuk Baklava Ne Kadar Ücrete Satılıyor ?


Soğuk baklava fiyatları değişkenlik gösterse de kilosu ortalama 60 ile 70 Türk lirası arasında değişmektedir. Normal Gaziantep baklavası ile arasında pek bir fiyat farkı yoktur.

Soğuk Baklava Nasıl Yapılır ?


Soğuk baklava ile normal baklava yapımı arasında şerbeti dışında pek bir fark bulunmamaktadır. Sadece normal su ve şeker ile yapılan şerbeti soğuk baklava da süt ve şeker ile yapılmaktadır. Süt ile yapıldığından dolayı normal baklava da olduğu gibi ağızda ve midede yanma yapmaz. Tadı hemen hemen güllaç tatlısını andırır. Oldukça hafif olduğundan ötürü normal baklavaya göre daha fazla tercih edilir.


Sakarya’da En İyi Soğuk Baklava Nerede Satılır ?


Sakarya’da soğuk baklava yeni yeni bilinmeye başladı. Hal böyle olunca da birkaç işletme harici soğuk baklava bulmak neredeyse zor. Bu yüzden ilerleyen zamanlarda Sakarya’nın En İyi Soğuk Baklavasının nerede satıldığını sizlerle paylaşacağım. Böylece Sakarya ilinin en iyi baklavası ile tanışmış olacaksınız ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir