window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); Web Sitene Organik Trafik Arttırma İçin 10 Yol | Sosyalortak

Web Sitene Organik Trafik Arttırma İçin 10 Yol

Bir işletmeniz olduğunu hayal edin. Bu işletmenizin nasıl bir işletme olmasını isterdiniz ? Bence tıklık tıklım, her saniye bir müşterinin olduğu, çok para kazandıran bir işletme olsun isterdiniz. Peki web sitesi sahipleri en çok ne ister ? Tabiki de web sitesi trafiklerinin artmasını isterdiniz. Peki web sitesi trafiğini arttırmak mümkün mü ? Mümkünse nasıl bir yol izlemelisiniz ? Sizlere özel web sitesi organik trafik arttırma rehberini okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

İnternet Reklamlarını Kullanın

İnternet reklamları birçok marka tarafından kullanılan bir yöntemdir. Facebook, İnstagram ve Google reklamları bu konu için biçilmez kaftandır. Günlük 2 TL karşılığında bile reklam verilebilmektedir. Markanızı insanlara duyurmak, onları web sitenize çekmek için günlük en az 2 TL tutarında reklam verebilirsiniz. 2 TL karşılığında trafiğinizi ne kadar arttırabileceğiniz net bir tutar olmamakla birlikte, kimi reklamlar 0.05 kuruş, kimi reklamlar tıklama başına maliyeti 10 lira bile olabilir. Bu sizin konunuz ve içeriğiniz ile alakalı bir durumdur. Eğer rekabetin az olduğu bir alanda içerik oluşturuyorsanız, internet reklamlarını kullanabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarınızı Yönetin

Markalar internette çeşitli şekilde var olabilmektedir. Sosyal medya reklamları yada sosyal medya hesapları markaların kullandığı bir stratejidir. Eğer web sitenizin trafiğini arttırmak istiyorsanız, içeriğiniz ile alakalı hedef kitleyi tespit edip, onları bir sosyal ağ içerisinde toplamak için ilgi çekici içerikler oluşturup, viral adı verilen organik bir kitle oluşturmanız gerekmektedir. Bu sayede web sitenizin hedef kitlesi ile her an etkileşim halinde kalabilir. Onlara özel içerikler oluşturup, sosyal medya ağları ile daha fazla trafik çekebilirsiniz. Bu sayede organik trafik arttırma adımına bir adım daha yaklaşmış olacaksınız

Daha Fazla Trafik İçin Herşeyi Kullanın

Daha fazla trafik almak için bir formül yok. Bunun için kendinize stratejik bir plan oluşturmanız gerekmektedir. Ben kendime bir plan hazırladım. Bu planda günde kaç içerik gireceğimi, hangi alanlarda içerik oluşturmam gerektiği ile alakalı bir plan yapıyorum. Günlük olarak maaşlı çalıştığım işte mesai saatini doldurunca koşarak eve gelip, ikinci işimin başına geçiyorum. Yani web sitenize bir şans verin. Onun başarısı için yeni yollar keşfetmeye çalışın. İnfografikler kullanın, önemli blog haberlerini yazın.

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeleri Kullanın

Uzun kuyruklu anahtar kelimelerden bahsedeyim biraz. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler birkaç kelimenin birleşmesi ile oluşmuş, cümle tarzında anahtar kelimelerdir. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler seo açısından da oldukça önemlidir. Klasik seo konusunu hepimiz biliyoruz. Kısa anahtar kelimeleri kullandığımız zaman o kelime içerisinde ki herkese ulaşabiliriz. Ama amaç herkese ulaşmak değil, doğru hedef kitleye ulaşmak olduğu için, ki mesela bu yazıyı okurken ki kullanmış olduğum doğru hedef kitleye ulaşmak için anahtar kelimesi uzun kuyruk bir anahtar kelimedir. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler doğru kişilere ulaşmak için kullanılması gereken anahtar kelime türüdür. Bunları nasıl kullanmanız gerektiği ile alakalı küçük bir ipucu vereyim. Google’a makaleniz ile alakalı bir anahtar kelime yazın. Ben makale yazmak anahtar kelimesini arattım.

Google arama sonuçlarında en alt sıraya geldiğimde aşağıda google algoritmasını kullanan ilgili aramalar adında bir sistem mevcuttur. Yapay zeka ve algoritma ile harmanlanmış bu sistem lokal bölgenizde, kullanıcıların aramış olduğu yada gelecekte arayabilecekleri uzun kuyruk anahtar kelimeleri sizlere listelemektedir. Bu anahtar kelimeleri kullanarak organik trafik arttırma adımında başarıya bir adım daha ulaşacaksınız

Site içi Seo Yapmayı Unutmayın

Site içi seo çalışması Google arama motorunun içeriklerinizi dizine ekleyebilmesi için gereken bir işlemdir. Siz site içerisinde yaptığınız seo çalışmalarına ne kadar önem verirseniz, siteniz arama sonuçlarında o kadar iyi gözükücektir. Yine site içi seo çalışması demek, güncellenen google algoritmalarına uyum sağlayıp, kullanıcı dostu web siteleri yapmak yada web sitenizi kullanıcı dostu hale getirmek de diyebiliriz. Seo ile alakalı yeteri kadar bilgiye sahip değilseniz, youtube üzerinden site içi seo yapımı ile alakalı eğitim videolarından yada bu işi yapabilecek kapasiteye sahip bir seo uzmanından destek alabilirsiniz.

Cezbedici Başlıklar Oluştur.

İnternet üzerinden araştırmalara yoğun bir talep var. Eskiden insanlar aradıkları şeyleri kitaplar üzerinden aramaktaydılar. Artık bu devir değişti. Aradığınız her şey web sitelerinde. Bu yüzden doğru hamleleri yapan, ortada ki pastadan daha fazla pay almaktadır. Doğru ve ilgi çekici başlık belirlemek daha fazla kullanıcının web sitesini ziyaret etmesi demektir. İnternet üzerinde ilgi çekici başlık oluşturma ile alakalı sayısız kaynak vardır. Biraz araştırma yaparsanız uzmanlarından ilgi çekici başlık nasıl oluşturulur öğrenebilirsiniz.

Başka Bir Blog Sitesine Misafir Olun

Bu taktik eskiden çokça kullanılmaktaydı. Kaliteli bir blog sitesinde kendi içeriklerinizi yazmayı teklif edin. Otoriter bir blog sitesinde yazar olup, kendi web siteniz ile alakalı tanıtım yapabilirsiniz. Bu taktiği uygularken dikkatli olmanızda yarar var. Son yıllar içerisinde bu taktik, black hat seo yapan kişiler tarafından suistimal edildiği için, doğru kullanılırsa sonuç vermektedir.

Önemli Blog Siteleri İle İletişime Geçip Ortaklığa Davet Edin

Siz başka bloğa konuk oldunuz. Sıra onları kendi blog sitenize davet etmede. Niş konunuzda önemli blog sahipleri ile iletişime geçip, misafir yazar olarak davet edin. Bu işlemi uygularken de dikkat etmek gerekiyor. Yazılacak makalenin kalitesinin üst düzey olmasına ve kesinlikle spam içermemesi gerekiyor. Eğer bu işlemi yaparken yanlış bir adım atarsanız, sıralamanız yukarıdan aşağılara düşecektir.

Yazılarınızda İç Bağlantılar Kullanın

İç bağlantıları kullanmak seo açısından yararlıdır. İçeriklerimi yayınlamadan önce iç ve dış bağlantıların olmasına özen gösteririm. Bu sayede yazılarınızı okuyan kullanıcılara başka yazılara yönlendirici bağlantılar ile yönlendirmek, sitenize trafik çekmek için önemli bir yöntemdir.

Web Sitenizin Uyarlanabilir Olduğundan Emin Olun

Günümüzde web siteleri eskiye oranla çok gelişmiş durumdadır. Eskiden web siteleri sadece internet tarayıcıları ile açılabilirken, şimdi ise bütün mobil cihazlar ile de ulaşılabilmektedir. Bu yüzden web sitenizin mobil cihazlarda görüntülenebildiğinden emin olun. Çünkü google uyarlanabilir web sitesi sahiplerine trafik yönlendirmekten çekinmez 🙂

Web Sitemize Yorum Yaparak Kendi Sitenizi Tanıtabilirsiniz.

Aşağıda bulunan yorum barına Ad, Soyad, Web Sitesi, Makalemiz ile alakalı düşüncenizi yazabilir. Kaliteli olduğunu düşündüğünüz blog siteniz ile alakalı iş birliği yapabiliriz ? Ne dersin

Ana sayfaya dönmek için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir