window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); Operatörler Çöktü, Aramalar Kısıtlı Şekilde Yapılıyor. | Sosyalortak

Operatörler Çöktü, Aramalar Kısıtlı Şekilde Yapılıyor.

2020 yılı felaketler ile başladı. Depremler, uçak kazaları, virüsler derken, korona virüsü de bayrama damgasını vurdu. Sokağa çıkma yasağından dolayı evden çıkamayanlar sevdiklerini telefonla aramak istedi. Oluşan yoğunluktan dolayı operatörler çöktü. Aramalar kısıtlı bir şekilde sağlanıyor.

Korona Virüs Aramaları Da Engelledi

Korona virüs önlemleri kapsamına arife günü ve bayram günleri dolayısı ile sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Eski bayramlarda olduğu gibi sevdiklerine gidemeyen insanlar telefonla arama yapmak istediklerinde aramalar sağlıklı bir şekilde yapılamıyor. Vatandaşların aklına operatör çökmüş olabilir mi sorusu yaşıyor.

Whatsapp Araması Tavan Yaptı

Operaötlerden hayır gelmediğini gören vatandaşlar uygulamalar vasıtası ile sevdiklerini sesli yada görüntülü arama yapıyorlar. Özellikle whatsapp uygulamasına ciddi bir talep var. Operatörlerden arama yapamayan vatandaşlar Whatsapp gibi sosyal medya uygulamaları sayesinde sevdiklerini arıyorlar. Şuan en sağlıklı çalışan uygulama olan whatsapp, alternatif olarak iyi iş çıkarıyor.

Depremde Çekmedi, Bayramda da Çekmiyor.

Özellikle İstanbul’da yaşanan depremden sonra operatörde yoğunluk yaşanmış, İstanbul ve çevre illerde korkan vatandaşlar telefonlara sarılmıştı. Yoğunluktan dolayı, kimse kimseyi arayamamıştı, duruma kızan vatandaşlar tepki göstermişti. Devlet tarafından ceza kesilen operatörler, önlem alacaklarını söylemişlerdi. Fakat gördüğüm kadarı ile şuan kimse birbirini arayamıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir