window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); Marka Hisse Haftasonunu Beklenmeyen Şekilde Kapattı. | Sosyalortak

Marka Hisse Haftasonunu Beklenmeyen Şekilde Kapattı.

Borsa Istanbul da yükseliş sürerken geçen hafta iyi bir yükseliş yakalayan Marka hisseleri haftaya güzel bir başlangıç yapsa da 19 Kasım 2020 tarihinde yükseliş beklenirken, akşam seansında satışların artması ile günü ekside kapattı. Cuma gününe ise eksi serisine devam edip haftayı kapatmış oldu.

Marka hisse yatırımcıları ise bu olaya anlam veremediler. Özellikle dolaşımda yer alan 18 milyon hissenin yaklaşık %30 kadarının satışa koyulması hisse sahiplerini hayal kırıklığına uğrattı. Yine 23 kasımda yapılması gereken Marka hisse kongresi pandemi sebepleri ve alınan önlemler gerekçe gösterilerek yönetim kurulu kararınca ileri bir tarihe ertelendi. 23 Kasım 2020 tarihinde piyasaların açılması ile birlikte durumun ne olacağını ancak piyasalar açılınca göreceğiz.

Marka Yatırım Holding Banka Alımı

Marka hisse ile alakalı forumlarda çokça söz edilen “marka hisse banka alacak” cümlesi ise şuan için ileri bir tarihe alınmış durumda. 2017 ortalarında çıkan haberlerde Marka Yatırım Holding’in 104 yıllık Türk bankası olan Türk Ticaret Bankasının alınmasına yönelik işlemlerin başladığı yapmaktaydı. 2019 yılı başlarında ise KAP (Kamuoyu Aydınlatma Platformu)’na yapılan açıklamada “Planladığımız hedeflerimize ulaşıldıktan sonra tekrar görüşmelere başlanılacaktır” denildi.

Marka Yatırım Holding Et Entegre Tesisi

Yine forumlarda bahsedilen Marka Yatırım Holding’in Adana bölgesinde et entegre tesisi kuracağı yönünde olan haberlerde aynı zamanda KAP’a bildirilmiş durumda. 12 Mayıs 2020 tarihinde paylaşılan KAP bildiriminde “Şirket Yönetim Kurulu’nun 12.05.2020 tarih ve 8 sayılı toplantısında; Çukurova Bölgesinde faaliyet göstermek üzere Adana ilinde kurulacak olan Et Entegre Tesisi için çalışmalara başlanmıştır.Konu hususundaki gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Saygılarımızla.”

yazmaktaydı. Şuan icin bu haberin dışında herhangi bir bilgilendirme bulunmamaktadır.

Yukarıda yer alan metinler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Yazılanlara bakıp yapılacak olan yatırımlardan sosyalortak.com sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir