window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); Makale Yazarken Tıkanma Sorununu Engelleyen Fikirler | Sosyalortak

Makale Yazarken Tıkanma Sorununu Engelleyen Fikirler

Makale yazarken tıkanma sorunu yaşıyordum. Kendimce bir konuya çözüm ürettim ve bunu okuyucular ile paylaşmak istedim.

Web sitem için, yaklaşık 2 aydır düzenli olarak içerik üretiyorum. İçerikleri üretirken deneme yanılma yolu ile başladım. Bazen çok uzun makaleler yazıyorum, bazen de çok kısa. Bir atasözü vardır “sakınan göze çöp batar” diye, içeriklerimin üzerine ne kadar düşersem düşeyim beklediğim performansı vermiyor. Yani çok uzun ve kaliteli yazı yazsam da bazen sıralamaya giremeyebiliyor. Bu oldukça can sıkıcı bir durum.

Benim için ikinci problem ise yazdığım yazıların kaliteli olduğunu düşündüklerim beklenen performansı vermiyor, üzerine düşmediğim önemsemediğim yazılar ise beklemediğim bir performans sergiliyorlar.

Makale Yazarken Tıkanma Neden Olur ?

Uzun zamandır makale yazmaya çalışıyorum. Bu yazıyı yazmadan önce çok düşündüm ve kendime şu soruyu sordum “neden makale yazarken tıkanma sorunu yaşıyor ve vakit kaybediyorum?”

Sorumun cevabını buldum. Üzerine düştüğüm, yaptığımın kaliteli olmasını istediğim için. Ama doğru yapamamışım. Doğru yapsaydım eğer, makale yazarken tıkanma sorunu yaşamayacak ve web sitem için düzenli olarak içerik üretebilecektim. Demek ki bir şeyin üzerine düşmek, daha fazla araştırmak onu kaliteli yapmıyor. O yüzden aşağıda vereceğim bilgiler ile web siteniz için günde en az 3 tane 500 kelimelik içeriği kolaylıkla oluşturabileceksiniz.

Sıralamaya Girmemiş Makaleyi Sıralamaya Sokmaya Çalışmayın

Sıralamaya girmeyen bir yazımı sıralamaya sokmaya çalışıp, kendi çapımda SEO teknikleri uygularken, performans beklediğim süre benim için vaktin kaybı oluyor. Vakit kaybı olurken de aynı zaman da Web sitem için 2 tane içerik hazırlayacaksam, kaybettiğim süreden ötürü 1 tane içerik hazırlıyorum. O yüzden bugünden itibaren çalışma takvimimi değiştiriyorum. Bundan sonra uzun ve detay içeren makaleler yazmak yerine ortalama 400 kelime içeren makaleler yazacağım. Bu bana daha fazla vakit kazandıracak ve bu sayede web sitem için daha fazla makale yazabileceğim.

Makalenin Konusunu Günlerce Araştırmayın

Makaleyi yazmadan önce belirlediğim konuya ait bilgi sahibi olabilmem adına yerli ve yabancı kaynaklardan araştırma yapmak gerekiyor. Bana zorluk çıkaran konu ise araştırma bölümü. Araştırma bölümünde yerli kaynaklardan olduğu kadar bir çok ülkenin yabancı kaynaklarını da kullanıyorum. Bu aşama ciddi anlamda dipsiz bir kuyu. Dünya genelinde milyarlarca web sitesi arasından doğru bilgiyi bulmak oldukça zor. Zaten bizde bulunan bilgiler yabancı kaynaklardan çeviri olduğu için, yabancı kaynaklar yerli kaynaklarla neredeyse aynı olmaktadır. Araştırma bölümü normalde günler alan bir konu. Yeni alacağım karar ile araştırma için belirlediğim süreyi daha kısa tutacağım. Örnekle anlatacak olursam, 2 yada 3 gün boyunca araştırma yapmak yerine 2 yada 3 saat araştırma yapacağım. Bu sayede daha fazla vakit kazanacağım. Kazandığım vakit ile daha fazla makale yazacağım.

Günde 1 Makale Yerine 5 Tane Yazmaya Çalışın

Bir insan ortalama 6 saatte 400 yada 500 kelime içeren, 5 adet makaleyi rahatlıkla yazabilir. Yani içerik üretme ile alakalı takıldığınız yada tıkandığınız zaman, kendinize bir plan yapıp, 400 yada 500 kelimelik makaleyi, gerekli SEO tekniklerine uygun şekilde 15-20 dakikada yazmaya odaklanın. Bunun size artıları elbette olacak. Ne kadar çok bilet alırsanız, o kadar çok şansınız artacaktır. Yani ne kadar çok kısa sürede içerik oluşturup, onu sıralamaya sokarsanız, web sitenizin trafiğio kadar çok artacaktır. Bu sayede sıralamaya giren makalelerinize gelecek trafik sizi mutlu edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir