window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); La Casa De Papel 4 Sezon Ne Olacak | Sosyalortak

La Casa De Papel 4 Sezon Ne Olacak

La casa de papel 4 sezon 1. bölümü 3 Nisan 2020 tarihinde Netflix platformunda yayında olacak. Geçmiş sezonda neler oldu, yeni sezonda neler olacak ? hepsini sizler için burada anlattım. Bu yazı ile birlikte La casa de Papel hastalarına ufak bir hatırlatma ve 4. sezon hakkında bilgilendirme yapalım.

La Casa De Papel Geçmiş Sezonda Neler Oldu ?

Hemen şöyle geçmişe bir flashback yapalım. Ne olmuştu ? 1. sezonda Profesör, soygun için alanında en usta kişileri bir araya toplamış ve soygunu en ince ayrıntısına kadar planlamışlardı. 2. sezon soygun başlamış ve verilen kayıplara rağmen İspanyol Kraliyet Darphanesinden paralar ile birlikte başarılı bir şekilde çıkıp, kayıplara karıştılar.

La Casa de Papel 3. Sezonda Neler Oldu ?

3. sezonda paralar ile birlikte kaçan çetenin üyeleri, anlaşma gereği, birbirleri ile bağlantısı olmayan ayrı yerlere gittiler. Burada ki amaç ne olursa olsun, birbirleri ile hiçbir şekilde bağlantı kurmamalıydı. Fakat Rio‘nun sorumsuz davranışı işleri yokuşa sürdü. Tokyo ile uydu telefonu sayesinde haberleşme sağladığı için yeri tespit edildi ve Rio yakalandı. Tokyo Rio’nun yakalanmasından dolayı profesörün ekibi acil bir şekilde toplanmasını sağladı. Paraları ile huzurlu bir hayat süren ekip üyeleri bu toplanmayı sıradan bir toplantı zannetseler de, amaçlarının Rio’yu kurtarmak olduğunu öğrenince başta karşı çıktılar. Rio’nun sorumsuzluğundan ötürü tekrar böyle bir riske girmek akıl işi değil diyen Denver başta karşı çıksa da, Nairobi ve Helsinki‘nin ben varım demesi ile birlikte La casa de Papel 3.sezonun konusu Rio’yu kurtarmak oldu.

La Casa De Papel İspanya Merkez Bankası Soygunu

Bir sorun vardı. Rio nasıl kurtarılacaktı ? Tekrar bir soygun yapılacaktı. Bu sefer İspanya Merkez Bankası hedef alınacak, içerde bulunan bürokratlar ve ziyaretçiler rehine olarak kullanılacaktı. Bu başlangıçta çok zor bir görev gibi dursa da, Palermo‘nun dahiyane fikri ile teorik olarak basit gözüküyordu. Hatta profesör, ekip üyelerine eğitim verirken, AİKİDO cümlesini çokça kurdu. Aikido, düşmanın gücünü düşmana karşı kullanarak, onu etkisiz hale getirmek demekti. Aikido tekniğini kullanmak için Kaos çıkarmak gerekiyordu. Kaos çıkarmak kolaydı. Aikido için İspanya’nın Madrid şehrinde gökten 150 Milyon Euro para dağıtıp, şehiri karıştırmak gerekiyordu. Düşündükleri gibi de oldu. Şehirde yaşanan kaos’u kullanarak Asker üniformaları ile birlikte Merkez bankasına sızdılar.

la casa de papel 4 sezon konusu

Burada ki amaç banka içerisinde, yerin 48 metre altında ki kasayı patlatmak, içerisinde bulunan tonlarca altın rezervini eritip, daha küçük altınlar oluşturmaktı. Yine aynı zamanda banka içerisinde tutulan gizli devlet sırlarını rakibe karşı kullanmaktı. Aikido, yani devletin sırlarını devlete karşı kullanma. Plan tıkır tıkır işledi. Altını erittiler, Rio’yu kurtardılar. Fakat o işler yürürken, dışarıda bulunan Profesör ve Murillo‘nun bulunduğu alan deşifre oldu.

Ajan Murillo Köşeye Sıkışınca Yakalandı

Plana yada daha doğrusu Profesöre göre polisin dibinde olurlarsa polis onları göremezdi. 72 saat belki de daha fazla ormanda ağaç üzerinde yaşayacaklardı. Bu yüzden Murillo ve Profesör birbirinden uzak yerlere ayrıldılar. Amaç, çemberin içerisinde 500 metre yarı çaplı bir alanda ağaç üzerinde beklemekti. Profesör kendini ağaç üzerinde kamufle etse de, Murillo ağaca tırmanamadığı için bir çiftlik evinde saklanmayı denedi. Çiftlik sahipleri kendisini farkedince, Murillo (yada artık çete ismini söylemek daha doğru olur) Lisbon onlara 20 milyon dolar teklif etti. Çiftlik sahipleri kendisini kabul etmeyerek, polisi çağırıp, Murillo’nun içeride olduğunu söyledi.

la casa de papel 4 sezon neler olacak

Buraya bir parantez açmak istiyorum, çünkü içeride ki işler ile dışarıda ki işler burada çakıştı. İşler böyle devam ederken, olayı soruşturan Alicia Sierra, Nairobi‘nin bir sırrını öğrendi. Nairobi’nin yetiştirme yurdunda kalan oğlu Alex‘i bulup, onu merkez bankası kapısına getirdi ve inanmıyorsan camdan bak dedi. Cama gelen Nairobi, keskin nişancılar tarafından vurularak etkisiz hale getirildi.

La casa de papel 4. sezonda büyük ihtimal Nairobi olmayacak. Ama olma ihtimali de var tabii ki. Nairobi vurulduğunda onu kontrol eden Helsinki, kurşunun içerde olduğunu, ağır yaralı olsa da bunun iyi bir şey olduğunu söyledi. Yani Nairobi 4. sezon olacak yada olmayacak demek kesin olarak mümkün değil.

Profesör’e Ciddi Bir Oyun Oynadılar

Şimdi parantezi kapatıp devam ediyorum. Murillo’nun içerde olduğunu söyleyen CIA ekibi, olayı soruşturan yeni müfettiş Alicia Sierra’ya Murillo’nun içerde profesör ile telsiz aracılığı ile iletişim kurduğundan bahsediyor. Alicia ciddi anlamda yetenekli bir müfettiş. Duyguları ile değil, yalnızca mantık ile hareket eden özel bir kadın. Burada vermiş olduğu talimat ile, Raquel Murillo‘nun ağzının kapatılarak silah sıkılmasını söylüyor. Bu arada olayı dinleyen Profesör ajanlara onun yerini söyleyeceğini bu sayede zaman kazanmasını söylese de Murillo bunu yapmıyor. Ağzı kapatılınca ve silah sıkılınca, Profesör Lizbon’un öldüğünü düşünüyor. Yine aynı zamanda CIA ekibi nefsi müdafaa raporu tutun, silahlıydı gibisinden bir cümle kurdu. Bu cümle ile birlikte profesör Murillo yani Lizbon’un kesin olarak öldüğünü düşündü ve ciddi bir duygusal boşluğa düştü

Dali Maskeli Soyguncular Savaş Açtı

Operasyonu içeriden yöneten Palermo profesör ile iletişim kurmaya çalışıyordu. Zira operasyonu yürüten Albay özel kuvvetlere içeri girilmesi talimatı vermişti. İçeride Nairobi vurulmuş, ekip üyeleri onun başındaydı. Bu sayede Özel kuvvetler ile uğraşma fırsatı bulamayacaklarını sanıyorlardı ama yanıldılar. Palermo telsiz ile birlikte profesöre ulaşmayı denedi.

En son profesöre bağırırken, profesör olayın şokunu atlattı. Palermo, içeri bir ekibin geldiğini, ne yapması gerektiğini sordu. Profesör olay artık, bir direniş değil, bu bir savaş diye tekrarladı. Yani artık olay bir soygundan fazlasıydı. Bu artık bir savaşa dönüşmüştü. Mesajı alan Palermo, profesöre sizin komutanızda olmak güzeldi, gibisinden bir cümle kurarak, savaşa hazır olduklarını söyledi. Roket atarları alan Rİo ve Tokyo kapının önünde siper aldılar. Kapılar açıldı ve özel kuvvetlerin iki zırhlı aracı bombalandı. Albay yıkılmış ve olaydan büyük bir acı duymuştu. Bundan sonra olacakları kestirmek zor olsa da aşağıda 4. sezon’a ait olacak senaryolardan bahsedeyim.

La Casa De Papel 4. Sezon Konusu

Ekip, 3. sezonda İspanya Merkez Bankasından çıkamadı. 4. sezon İspanya Merkez Bankasından çıkmaya çalışacaklar. Profesör yakalanmadı ve dışarıda. Olayı yine dışarıdan müdahale ile birlikte yönetecek.

Nairobi vuruldu, ölme ihtimali yüksek olsa da, kurşun içeride olduğundan ötürü, ne kadar hayati tehlikesi olursa olsun, bu iyi bir şey. Yani bana kalırsa, kurtulacak. Profesör hata yaptığının farkında. Hatta geçmiş sahnelere (flashback) baktığımızda görüyoruz ki hep söylediği şey, kimse kimseye aşık olmayacak. Aşk hata yaptırır. Hatta yine geçmiş sahnelerde Palermo ve Berlin’e bunu çokça söylemiş. Bu yüzden 4. sezonda Lizbon’un öldüğünü düşündüğünden bunun onun hatası olduğunu düşünerek vicdan azabı çekecek. 4. Sezon Merkez bankasından çıkmak üzerine geçecek. Altınları alırlar mı ? yoksa alamazlar mı bilmiyorum. Ama oradan kesinlikle çıkacaklar. Hatta çıkmaları bölümü 7. yada 8. bölümde profesör Ajan Murillo’nun ölmediğini öğrenecek. 4. Sezon burada son bulacak. İş tabii ki de 5. sezon’a kalacak.

La Casa De Papel 5. Sezon Konusu

5. sezon büyük bir La Casa de Papel Finali bizi bekliyor olacak. Hatta bu zamana kadar gelmiş geçmiş en iyi dizi finali bile olabilir. Tüm dünyada ses getirecek, günlerce konuşulacak bir final. 5. Sezonda tarihin gelmiş geçmiş en büyük soygunu olacak. Bu soygun ile birlikte Murillo’yu kurtaracaklar ve final yapacaklar.

Ana sayfaya dönmek için tıklayınız

İnstagram profilim için tıklayınız