Blog yonetim  

Kedi Kumu Fiyat Olarak Ne Kadar ?

Benim gibi kedi hayranlığı besleyenlerin en çok merak ettiği şey sanıyorum ki kedilerinin ev ortamında rahat yaşayabilecekleri ihtiyaçlar. Bu ihtiyaçların başında kedilerinizin tuvalet ihtiyacını giderebileceği “kedi kumu” geliyor. Uygun fiyatlı ürünlerle kedilerinin daha konforlu bir yaşam geçirmesini isteyen kişiler internette kedi kumu ile alakalı fiyatları iyi araştırmaktalar. Kedi sahiplerinin en çok merak ettiği şey sanırım “kedi kumunun fiyatı ne kadar” sorusu. Bu makale ile “kedi kumunun özelliği nedir ?“,” kedi kumu fiyatları ne kadar” gibi sorularınıza yanıt vereceğiz

Kedi Kumu Nedir

Kedi Kumu, bildiğimiz kum formundan daha çok kil içermektedir. Bu killer kedinizin idrarı ile birleştiğinde, idrarı toparlama, toplama etkisi göstermektedir. Bu sayede topaklaşan kısım olursa, bunu kolaylıkla fark edebilir, anlayabilirsiniz. Daha sonra topaklaşan kısımların temizliğini yaparak üzerine yeni kum takviyesi yapabilirsiniz. Bu sayede kedinizin daha az pisliğe maruz kalmasını sağlarsınız.

Kedi Kumu Özellikleri Nasıl Olmalıdır ?

Konu kedinizin sağlığı olunca, bu konulara bir ebeveyn hassasiyeti ile yaklaşılmaktadır. Nasıl çocuğunuzun sağlığını düşünüyorsanız, kedilerinizin de bir sağlığı olduğunu unutmamalısınız. Kedi kumu yada mama kabı seçerken ilk olarak düşünmeniz gereken şey sağlık. O halde kedi kumu seçerken de sağlığına göre seçmemiz lazım. Bunu daha da açmak gerekirse, kedinizin de alerjik reaksiyonlar gösterebileceğini bilmelisiniz. Bunun için mümkün olduğunca doğal formda kedi kumları seçilmelidir. Ne kadar doğal yada doğala yakın olursa kedinizin sağlığı için o kadar iyi olacaktır.

Bir diğer dikkat etmeniz gereken yöntem ise anti-bakteriyel kedi kumu seçmek olacaktır. Kendinizin ve kedinizin sağlığı açısından zararlı olacak mikro organizmaların yayılmasını önleyebilirsiniz. Alacağınız kedi kumu toz içermemelidir. İçerdiği tozlar, kediniz dışkısını yapmak için kumu eştiğinde, ortalığa saçılacak ve sizlerde bu tozu solumak zorunda kalacaksınız. Sağlığınız açısından bu hiç iyi olmayacaktır. Aynı zamanda kedinizin sağlığı açısından da önerilmeyen yöntemdir. Eğer tozlu bir forma sahip olursa, siz kadar kedinizde bu tozu soluyacak ve ciğerlerinde rahatsızlıklara yol açacaktır.

Kedi kumu ne kadar temizlerseniz temizleyin, oldukça ağır bir koku yaymaktadır. Bu koku başta sizleri rahatsız etse de, bu kokuya zamanla alışacaksınız. Fakat evinize gelip giden dostlarınız bu koku yüzünden sizden nefret edebilir. Bunun için kedi kumunun koku yapmayan, iyi kokulu esanslı olanları seçmeniz gerekmektedir. Esans seçerken de kedinizin kokudan rahatsız olmayacağı bir kokuda olmalıdır.

Kedi Kumu Fiyat Açısından Çok Pahalı Değildir

Kedi kumu ne kadar sorusunu merak ediyorsanız, internet üzerinde çeşitli platformlar üzerinden araştırmasını yapabilirsiniz. Kedi kumu fiyat olarak çok da pahalı olmayan, ikili paketler halinde satılan 10×10 litrelik şekilde torbalanmış olup ortalama 30 ile 50 lira arasında değişmektedir. Bu fiyat sizlere biraz pahalı gelse de, daha ucuza bulmakta mümkün. Fakat ucuz ürünler, mantık olarak daha ucuz malzeme olduğundan ötürü, istediğiniz randımanı ve sağlığı vermeyecektir. Bizim en çok istediğimiz şey sağlık olduğundan dolayı, kedinizin sağlığı açısından iyi kalitede kedi kumu almanız gerekmektedir.Bu yüzden kullanımınıza bağlı olarak 1 ay 1.5 ay için 50 TL ücret ödemek en iyisidir. Bu yüzden kedi kumu fiyat olarak bana göre uygundur. Kedi kumu fiyatlarına ulaşabilmek için google’a kedi kumu fiyatları yazarak detaylı verilere ulaşabilirsiniz.

Son yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşbilirsiniz.

Leave A Comment