window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); Kara Komik Filmler 2 Yorumu ve Ekşisözlük Karalamasının Gerçek Yüzü

Kara Komik Filmler 2 Yorumu ve Ekşisözlük Karalamasının Gerçek Yüzü

Bugün evimde geçirdiğim son günüm. Gece askerlik hizmetimi tamamlamak üzere yola çıkıyorum. Aslında yazı yazmadan gidecektim. Okulumu bitirmem, askerlik koşuşturmacam, askeri kariyer üzerine yaptığım planlar, sınavlar, KPSS ve DGS konularını düşünmekten kafam allak bullak oldu. Ama Ekşisözlük sitesinde yerden yere vurulan Cem Yılmaz’ın Kara Komik Filmler 2 Yorumu adlı yazımı da yayınlamadan bir yere gitmiyorum.

Ekşisözlük adlı sitede sol frame diye tabir edilen popüler konular arasında dikkatimi çeken “Cem Yılmaz’ın Karakomik Filmer 2” adlı başlıktı. Bu eser hakkında kullanıcılar görüşlerini paylaşmışlar. Hemen okumaya başladım tabii. Önemli olan insanların ne söylediğidir. Ama bugünden sonra insanların ne söylediği benim için önemli değil. İnsanlar eleştiri ile hakareti ciddi anlamda bilmiyorlar. Yorumları okurken dedim ki “abi film o kadar kötü olabilir mi ?”

Kötüleme Kastı Taşıyarak Yorum Yapılıyor

İnsanlar o kadar çok karalama kampanyası yapmışlar ki bir çoğu Cem Yılmaz’ın yıllardır süre gelen başarısını çekemiyorlar, en azından filmleri izledikten sonra anladım. Hayatlarında bir başarı yakalayamamış insanların “abiii bu çok kötü yiaa” kafasında yaptıkları yorumların gerçeği yansıtmadığını gördüm ve üzüldüm. Çünkü bahsedilen kara komik filmler ve kara komik filmler 2 abarttıkları kadar kötü değil. Çünkü bu insanların istediği şey, bir eserin verdiği mesajdan çok onlara verdiği eğlendirme duygusu. Bir çoğu mesajı almak yerine, filmi izleyip vakit geçirmek amacı taşıyorlar. Bahsedilen filmlerin bütün serisini izledim ve sizleri temin ederim ki oldukça keyif alacağınız yapıtlardır.

Bir başka düşüncem daha var. Birileri Cem Yılmaz’a itibar suikastı niyeti ile bu yorumları yaptırıyor olabilir mi ?

Öncelikle Cem Yılmaz dediğimizde aklımıza gelen gülmeyi unutun. Kültürel eserler, skeçler, tiyatroların ya da dizilerin kilit noktası nedir ? Kilit noktası hem güldüren, hem ağlatan, hem düşündüren eserler olmasıdır. Bu filmlerde gülmeyeceksiniz ya da ağlayabilirsiniz. Çünkü senaryo bugün ki Türkiye’de yaşanan olayların tam içerisinden geliyor. Bugün o olayları sizlerde yaşıyorsunuz. Sizler yaşamasanız da yakın çevrenizden birileri mutlaka yaşıyor. Mesela “Deli” adlı filmde sahneler çok iyiydi. “Bugün birisine silah attırma bahanesi ile eline silah verip onun elini tutup, başkasını vurdurmak” başımıza her an gelebilecek bir durum. Ve bunu çok iyi işlemişler. Ya da o silah sahnesinin amacı gerçekten birini vurmak olmadığını da anlayabilirsiniz. İş hayatında da olabilir tabii ki. Burada ince ince mesajları çok iyi verilmiş.

Kara Komik Filmler Cem Yılmaz’ın Gerçekten Ustalık Eseri

Kara komik filmleri kimsenin gereksiz yorumuna bakmadan mutlaka izlemeniz gerekiyor. En azından gerçekten iyi bir eser olduğunu, kalitesini, oyuncu kadrosunu göreceksiniz ve şunu anlayacaksınız “birisini fiziki olarak silahla vurup mu öldürürsünüz ?”, ya da “bir işte fevri davranıp, yanlış hamleler yaparak düşünmeden hareket etmek mi doğrudur ? ” işte bu eser sizlere bunu vaat ediyor.

Lafı çok uzamadan toparlayacağım. Popüler kültürün kölesi olarak takılan insanlara, mecralara çok takılmayın. O insanlar toplu linç kültüründen beslenen, hiç tanımadığı insanlara, hiç izlemediği eserlere sırf birileri kötü yorum yaptı diye ön yargı ile yaklaşıp yorum yapan insanlardır. Bu insanların amacı kötülük ve nefret ile beslenerek, ruhani olarak zevk aldıkları için önüne gelen her esere kötü laf edebilirler. Siz onları boş verin ve bu kaliteli eserin tadını çıkarın. Kara Komik Filmler 2 Yorumu adlı yazımı aşağıda ki kısımdan yorumlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir