window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); Web Siteniz İçin Kaliteli İçerik Üretme Tekniği | Sosyalortak

Web Siteniz İçin Kaliteli İçerik Üretme Tekniği

Son zamanların popüler sektörü internet yarattığı çözümlerle internetten para kazanmak isteyenler için mükemmel bir seçenek. Yalnız bunların gerçekleşmesi için bir web sitesine, bir de kaliteli içerik yazma yeteneğine sahip olmalısınız.

Ufak bir harcama yaparak Web sitesi oluşturabilirsiniz. Bu yaklaşık 30 $ ile 35 $ arasında bir miktardır.

Web sitenizi kurmak önemli değildir. Web sitenizi her an kurabilirsiniz. Burada önemli olan oluşturacağınız içerik ve içeriğin kalitesidir. Web sitesi için kaliteli içerik oluşturmak kolay gibi gözükse de, aslında en zor kısımdır. Hatta o kadar zordur ki bazen kaliteli içerik üretmekten geçer, yeter ki içerik üreteyim kafasına gelebilirsiniz.

Kaliteli İçerik Hazırlamanın KolayYolu

Yukarıda Web sitesi için içerik üretmenin zorluğundan bahsettim. Bu zorluğun üstesinden gelebilirsiniz. 15 dakikada içerik üretemezsiniz. Üretirseniz kaliteli içerikten çok, kalitesiz içerik olacaktır. Günde 10 tane kalitesiz içerik oluşturacağınıza, 5 saat uğraşarak 1 tane kaliteli içerik üretmek sizi başarıya ulaştıracaktır. Aşağıda vereceğim taktikleri uygulayarak Web sitenize kaliteli içerik oluşturabileceksiniz

İçeriği Oluşturmanın Altın Kuralı: Plan

Yazacağınız makaleyi yazmadan önce plan yapmanız gerekmektedir. Yazılarımı yazmadan önce kendime bir plan oluştururum. Bu sayede içeriğimi oluştururken bir plana bağlı kalırım. Bunun bana faydası içeriğimin kaliteli olmasını sağlayacaktır. Hayatta başarıya ulaşan projelere baktığınızda, hep bir plana bağlı olan konulardır.

İçerik Konusu Belirleme

Hazırlamış olduğum planın ilk başlığı içerik konusu belirlemedir. İçeriğin konusunu belirleyebilmek için kendime 25 dakika süre tanırım. Bu 25 dakika süre zarfında internette aklıma ne gelirse yazar Google’dan ararım. Ararken Google tarafından önerilen sonuçlara bakarım. Bulduğunuz fikirleri A4 kağıdına yada bir word dosyasına not alın. 25 dakika boyunca veri toplamaya devam edin. Ne kadar çok veri toplarsanız o kadar çok konu bulursunuz. Süreniz bittikten sonra araştırma işlemini bitirin.

İçerik Konusunu Kararlaştırma

25 dakika boyunca aradığınız ve bulduğunuz fikirleri A4 kağıdına not ettiniz. Fikirler önünüzde ki kağıtta yazıyor. Ama bunlardan en iyisini seçmek zorundasınız. Bulmak için kendinize 30 ile 60 dakika arasında bir süre verin. A4 kağıdında yazan başlıkları Google üzerinden aratın. Google önerilenlerde çıkan sonuçlara göz atın. Google trendlerde ki arama hacmine göz atın. Size ve verilere göre en iyi sonuçları A4 kağıdına tekrar yazın. En iyi sonuçları belirlediniz. İçlerinden birisi sizin makalenizin başlığı olacak. Buna siz karar vereceksiniz. O yüzden bu işlem için 10 dakika kadar düşünün. İçlerinden birisini seçin.

İçerik Konusunu Araştırma

Web siteniz için kaliteli içerik üretmek istiyorsanız tek seçenek var oda özgün olmak. İçeriği başkasından alamazsınız ama başkasının içeriğinden fikir alabilirsiniz. Ben araştırma yaparken yabancı ve yerli kaynakları kullanıyorum. Araştırma yaparken 1 saatimi yabancı kaynaklara, diğer 1 saatimi ise yerli kaynakları araştırmada kullanıyorum. Yabancı kaynaklar için Google çeviri servisini kullanıyorum. Google çeviri servisi genel anlamda iyi iş çıkarıyor. Bulduğum kaynak sitelerde ki notları kenarı kayıt ediyorum. Bunlar benim verilerim. Bulduğum verileri en son içeriğimi oluşturmada kullanacağım. Yabancı kaynak araştırmasını yaptıktan sonra sırada yerli kaynaklar var. Araştırma için belirlediğim süreyi başlatıp, internet üzerinden o konu hakkında mümkün olduğunca veri topluyorum ve kaydediyorum.

En İyiler Ne Yapmış ? Kontrol Et

Elimizde içeriğimize ait yabancı ve yerli sitelerden topladığımız veriler birikti. Bu verileri bir araya getirip kaliteli içeriğimizi oluşturacağız. Bunları bir araya getirmeden önce bir taslağa ihtiyacımız var. O yüzden yazdığınız içeriğin anahtar kelimesini Google’da aratın. Çıkan sonuçlardan en üstte olan ilk 4 içerisinde yer alan Web sitelerini ziyaret edin. Bu içerikler oluştururken nelere dikkat edilmiş. Paragraf uzunlukları ne kadar tutulmuş, kaç Tane başlık kullanmışlar. Bu taslağı bir A4 kağıdına kaba taslak olarak çizin ve bir şablon oluşturun.

Verileri Birleştirin Ve İçeriği Oluşturun

Elinizde araştırmanıza ait yerli ben yabamcı veriler toplandı. Bu aşamada toplanan verileri harmanlayarak içeriğinizi belirlediğiniz şablona göre oluşturmaya başlayın. İçeriğinizi yazarken belirli kurallara dikkat edin. Uzun paragraflar yerine kısa paragraflar kullanın. Uzun paragraf kullanıcıyı rahatsız eder ve verimli olmaz. Sadece yazı yeterli gelmez. İçeriğinize kullanıcı dostu görseller yerleştirin. Bu kullanıcıların daha iyi anlamasını sağlar. Yazınız tamamlandıktan sonra yayımlayın. Yayınladıktan sonra en az 2 defa içeriğinizi okuyun. Yazım yanlışı farkettiğiniz yerleri düzenleyerek düzeltin.

Ana sayfaya dönmek için tıklayınız

Dilerseniz aşağıda ki son yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir