window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); İnstagram Silme | İnstagram Hesap Nasıl Silinir | Sosyalortak

İnstagram Silme | İnstagram Hesap Nasıl Silinir

İnstagram hesabınızı çeşitli sebeplerden ötürü kapatmak isteyebilirsiniz. Bu kapatmalar kısmi şekilde yapılabildiği gibi kalıcı olarak silmek mümkündür. Kısmi kapatma, instagram hesabınızı ileri bir tarihte tekrar açmayı düşünüyorsanız, hesabınızı dondurma işlemidir. İnstagram hesabınızı kalıcı olarak silmek, bir daha açılmamak üzere kapatma işlemidir. İnstagram silme işlemini uygulayan kişiler, hesaplarına, hesaplar içerisinde ki resimlere ileri bir tarihte ulaşamayacaklardır. Bu yüzden instagram hesabınızı kalıcı olarak silme yapmadan önce, resimlerinizin yedeklerini mutlaka almalısınız.

“İnsgram hesabı kalıcı işlemi uygulandıktan sonra, kapatma işlemi uygulanan instagram hesabının kullanıcı adını tekrar almak mümkün değildir.”

İnstagram hesabınızı kalıcı olarak kapatma işlemini yapmak için hesabınızın şifresini mutlaka bilmeniz gerekiyor. Silme adımı tamamlayabilmek adına şifrenizi girerek kesin onay vermek gerekiyor. Şifre girmeden, yada yanlış şifre ile işlem yapmaya çalıştığınızda, uyarı mesajı verilip, hesabınızı silme işlemine devam edemediklerini belirteceklerdir.

İnstagram hesabınızı kapatma işlemine başlamak için https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ bu adrese girmeniz gerekiyor.

Adrese giriş işlemini yaptıktan sonra silmek istediğiniz instagram kullanıcı adınız ve şifrenizi girerek silme ekranına ulaşacaksınız. İnstagram hesabınızı kalıcı olarak silme ekranında belirtilen mesajda instagram hesabınızı sildiğinizden ötürü duydukları üzüntüyü belirtip, hesabınızı kısmi şekilde kapatmanızın da mümkün olduğunu hatırlatıcı bir mesaj bulunmaktadır.

İnstagram hesabınızı kalıcı olarak kapatma işlemi için oluşturulan web sayfasının görüntüsü

Yine instagram hesabınızı kalıcı olarak silme sayfasında hesabınızı neden kapattığınız farklı seçenekte ki sonuçlar var. Bu sonuçlar sizi geri döndürmeye yönelik bir harekettir. Bu sonuçlar ile fazla muhatap olmadan gizlilik ile ilgili endişlelerim var seçeneğine tıklayarak, açılan bölüme onay için şifrenizi girin ve işlemi tamamlama tuşuna basarak hesabınızı silmeyi onaylayın.

Yukarıda ki işlemleri doğru şekilde uyguladığınız takdirde yönlendirme sayfasında hesabınız kaldırıldı, gidişin bizi üzüyor mesajı ile karşılaşacaksınız ve hesabınız kalıcı şekilde silinmiş olacaktır.

İnstagram hesap silme işleminin gerçekleştiğine dair alacağınız uayarı mesajını içeren web sayfasının görüntüsü

Buraya tıklayarak Ana Sayfaya dönebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir