window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); Hepsiburada Efsane Cuma Şikayetleri TrendTopic 1 Oldu | Sosyalortak

Hepsiburada Efsane Cuma Şikayetleri TrendTopic 1 Oldu

Geçenlerde r10.net adlı forumda açılan başlıkları okurken, kullanıcının birisi hepsiburada.com sitesi ile alakalı şikayetini uygun olmayan bir şekilde dile getirmişti. Kendisinin bu açıklama ile başının belaya girebileceğini, markanın imajını karalamaya yönelik hareket olduğundan da bahsetmiştim. Bugün Tüm Türkiye’den hepsiburada efsane cuma şikayetleri gelmeye başladı. Twitter’da tepkilerini gösteren kullanıcılar, Trendlerde 1. sıraya çıktılar.

Olay Nedir ?

Hepsiburada efsane cuma gelmeden önce zaten bu başlıklar internette oluşturulmaya başlanmıştı. Bu platform üzerinde satış yapan işletmelerin, ürünlerin fiyatlarını önce yükseltip, yükselen fiyatlar üzerinden indirim yapılacağından bahsetmişlerdi. Açıkçası hepsiburada.com sitesinin buna müsade etmeyeceğini düşünmüştüm. Bugün twitter trendlerine apaçık baktığımızda 1. sıraya yerleşen hepsiburada efsane cuma şikayetleri konusuna birçok kullanıcı şikayetlerini kanıtları ile birlikte yüklemeye başladılar.

Bu Olayın Sorumlusu Kim ?

Bu olayı hepsiburada.com şirketinin üzerine yıkmak tamamen yanlış bir işlem. Öncelikle şunu belirteyim, bu ürünleri hepsiburada.com kendi bünyesinde satmıyor. Burası bir pazar alanı. Bu alanda elde edilen gelirin ufak bir kısmı, hepsiburada.com şirketine kalmaktadır. Olayı bu kadar büyüten şey ise, bu alanda satış yapan kişilerin yaptıkları hareketler. Fiyatları güncelleyip, rakamları liste fiyatları üzerinden indirim yapmalarıydı. Bu çok etik bir şey değildir. İnsanları kandırmaktan başka bir şey de değildir. Bu tamamen satış yaptıkları alana gölge düşürmektir ki bunu da başardılar. Bu olayın bir sorunlusu var mı ? Evet bu olayın sorumlusu satış yaptıkları alana gölge düşüren insanlar. Hepsiburada.com bu konuda daha ne yapsın ?

Hepsiburada Elinden Geleni Yaptı

Hepsiburada.com elinden gelenin en iyisini yaptığını düşünüyorum. Düşünün bütün televizyon kanallarında aylar öncesinden reklam kampanyaları, sosyal medya reklamları üzerinden aylar öncesinden reklam kampanyaları, markalar ile iş birliğine kadar her şeyi yaptılar. Yani Türkiye’de ne kadar potansiyel müşteri varsa, pazar alanına toplayıp alın size potansiyel müşteri diyor. Bu adamlar daha ne yapsın. Eminim onlarda böyle olacağını düşünmemişlerdir.

Hepsiburada Henüz Açıklama Yapmadı.

Gördüğüm kadarı ile hepsiburada.com cephesi üzerinden henüz bir açıklama gelmemekle birlikte, firmanın ticari itibarını düşüren bu olayın failleri hakkında da gereken cezalandırmaları yapacaklarını düşünüyorum. Ama dediğim gibi olayların bu kadar büyümesi onların değil, bünyesinde bulunan münferit satıcılardır. Olayla ilgili fikir ve düşüncelerinizi aşağıda ki yorum kısmından ulaştırmayı unutmayın.

Umarım bol indirimli alışverişli günleri tekrar yaşarsınız

Ana sayfaya dönmek için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir