window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); Google’da Nasıl Yükselebilirsiniz ? | Sosyalortak

Google’da Nasıl Yükselebilirsiniz ?

Google kullanıcılarının büyük bir kısmı araştırma yapmak için arama motorunu kullanırken, kalan azınlık kısım ise Web sitelerinin Google aranan sonuçlarında üst sıralarda bulunmak için çalışırlar. Bu yazımız ise 2. Seçenek yani Google’da Nasıl Yükselebilirsiniz sorusuna yanıt olarak hazırlanmıştır.

Burada dikkat etmeniz ve bilmeniz gereken en önemli konu Google Botları tarafından sürekli kontrol edildiğiniz ve Web sitenizin kurallara uygun olup olmadığının denetlendiğidir.

Eğer oyunu kurallara göre oynamıyorsanız Google tarafından belirli yaptırımlara maruz kalabilirsiniz.

? GOOGLE’DA YÜKSELEBİLMENİNİZ İÇİN BUNLARI YAPMALISINIZ

? Web Sitenizi Arama Sonuçlarına Göre Yapılandırın

Böyle yazınca biraz kulağa garip gelmiş olabilir. Hepinizin bildiği anlamı ile açıklarsam en basit hali ile SEO çalışması diyebiliriz. Basit şekilde seo çalışması etiket, başlık, açıklama gibi önemli düzenlemeyi yapmaya denir. WordPress kullanıcıları bu konuda biraz daha şanslıdır. WordPress bünyesinde ki eklentiler sayesinde bu çalışmayı yapmak oldukça kolay. WordPress eklentileri ile nasıl seo çalışması yapacağınızı internet üzerinden araştırabilirsiniz.

Benim ve webmasterlar tarafından kullanılan ve sevilen Yoast Seo eklentisi en iyi optimizasyon eklentisidir.

? Hedef Kitleniz İçin Kaliteli İçerik Hazırlayın

İçerik hazırlamak ciddi anlamda sıkıntı yaşanan bir konudur. Web site sahiplerinin içerik sıkıntısı çektiği şu günlerde kaliteli ve özgün içerik fikri bulmak ve onu uygulamak ciddi manada zor. Bu yüzden oluşturacağınız içeriklerin tamamı size ait olsun. Başkasından ücretle alacağınız makale yerine, kendi çabanızı kullanarak makale yazmanız Google’da yükselmeniz için önemli rol oynayacaktır. Ücret ödeyerek alacağınız 10 tane kalitesiz makale yerine, 1 hafta kafa yorup, araştırma yapıp 1 tane makale yazmanız daha yaralı olacaktır.

Sosyal Medya Reklamlarını Kullanın

Sosyal medya reklamları belirli bir ücret karşılığında Web sitenizd daha fazla ziyaretçi getirmeyi sağlar. Gümümüzde bu seçenek çoğu Webmaster tarafından uygulanmaktadır. Bu sayede Web sitenizin doğru hedef kitle tarafından ziyaret etmesi sağlanır. Sosyal Medya reklamları Facebook ve İnstagram reklamları olabildiği gibi ekşisözlük yada onedio reklamlarıda olabilir.

Web Sitenizin İçeriklerini Kurumsal Sosyal Medya Hesaplarınızdan Paylaşın

Faydalı içeriklerinizin daha fazla kullanıcıya ulaşabilmesi için içeriğinizi kurumsal Facebook sayfanız, Twitter hesabınız yada İnstagram işletme sayfanızda paylaşın. Bu işlemler sitenizi Google’da bir adım üst sıraya taşıyacaktır.

İçeriklerinizi Seo Tekniklerine Uygun Olarak Hazırlayın

Seo tabiri sitenizin arama motorlarında gösterimi ile doğrudan alakalıdır. Basit şekilde makalenizin Seo uyumlu olması için dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Başlık, etiket, paragraf uzunluğu, görsel seçimi, yazının anlaşılırlık durumu gibi seçenekler dikkat etmeniz gereken özelliklerdir. İçerikleri bu kriterlere göre yapılandırmak, Web sitenizin sıralamasını yukarı yönlü artıracaktır.

Bir sonra ki yazıda Web siteniz için yapmamanız gereken şeyleri paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir