window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır ? Maske Tarifleri | Sosyalortak

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır ? Maske Tarifleri

Saçlar, günlük hayatta karşımıza çıkan kirler, tozlar, saçları yıkadıktan sonra kurutmak, fön çektirmek gibi sebeplerden ötürü yıpranmaktadır. Buna çözüm olarak bu içeriği hazırlamak istedim. Anahtar kelime araştırması yaptığımda erkekler içinde saç bakımı ile alakalı tarif hazırlamak istedim fakat aramalarda gördüm ki kadınlar ayda 10.000 kez evde saç bakımı ile alakalı araştırma yaparken, erkeklerde bu sayı 100 kadar. O yüzden bu yazımda tamamen kadınlara özel saç bakımı tarifleri yer alacaktır. Kadınlara özel Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

Saçlar için bakım maskesi seçerken, yaşamış olduğunuz sorunlara göre maske seçimi yapmak doğru olacaktır. İnternet üzerinde yada marketlerde bakım ile ilgili olduğunu söyleyen ürünler içerik olarak kimyasala sahip olduğundan ötürü, bunları önermiyorum. Sağlıklı saçlara sahip olabilmeniz için doğal yöntemlere yönelmeniz gerekiyor. Doğal yöntemlerden kastım ise evde kolaylıkla bulabileceğiniz malzemelerden kendi saç maskenizi hazırlamak.

Zeytin Yağı ve Yumurta Maskesi

Herkes tarafından bilinen bu maske evden kolaylıkla temin edeceğiniz malzemeler ile yapılabilir. Özellikle saçlarında kuruluk şikayeti olanlar başta olmak üzere, saçlarının sönüklüğünden şikayetçi olanların uygulaması gereken bir maskedir. Yağın yağlı dokusu ile birlikte saçları nemlendirir, kuruluk hissiyatını ortadan kaldırır. Yumurta içerisinde yer alan proteinler ile saç diplerini besler ve güçlendirir. Bu maskeyi yapmak için öncelikle yumurta ve zeytin yağını bir kapta çırpmanız gerekiyor. Malzemeler birbiri ile homojenize bir şekilde karıştıktan sonra karışımı saçınıza masaj yaparak yediriyoruz. Yedirme işlemi bittikten sonra saçınızı streç film, bone yada benzeri bir şekilde kapatıyoruz. Bu kapama ile birlikte saçlarımız bu besinleri emecektir. Yaklaşık 40- 50 dakika bekledikten sonra streç filmi açıp, saçlarınızı doğal sabun yardımı ile yıkayınız.

Hindistan Cevizi Yağı, Zeytin Yağı, Bal İle Yapılacak Bakım Maskesi

Oluşturulacak bu kür, saçlarının daha canlı ve parlak olmasını isteyen kişilerin sıkça başvurduğu yöntemdir. Zeytin yağı ve hindistan cevizi yağı, yapısı sayesinde saçlarınızda ki kuruluğu ortadan kaldırarak nemlendirirken, bal parlaklık kazandıracaktır. Yukarıda saydığım malzemeleri birer yemek kaşığı olacak şekilde bir kaba alın ve karıştırın. Malzemeler birbiri ile özleştikten sonra saçlarınıza masaj yaparak yedirin. Yedirme işlemi bittikten sonra saçlarınızıı hava almayacak şekilde kapatın. 40 dakika ile 1 saat arasında beklettikten sonra saçlarınızı doğal sabunlar yardımı ile yıkayın.

Bal, Sirke ve Badem Yağı ile Maske

Saçlarının kırık olmasında şikayet eden kadınların uyguladığı yöntemin başında gelen bal, sirke ve badem yağı maskesi, saçların kırılmasını geciktirecektir. Yaşanan kırıklar saçlarda kötü bir görüntü yaşanmasına neden olduğundan ötürü, bunu uygulayan kadınların saçları uzun süre dayanım gösterecektir. Yukarıda saymış olduğumuz malzemeleri birer yemek kaşığı olacak şekilde kaba alalım. Malzemeler birbiri ile iyice harmanlanacak şekilde karıştırdıktan sonra elimizle masaj yaparak yedirelim. Yedirme işlemi bittikten sonra saçlarımızı hava almayacak şekilde kapatalım ve yaklaşık yarım saat saçların beslenmesini bekleyelim. Yarım saat sonra, doğal sabun vasıtası ile saçları yıkayalım.

Diğer yazılarımız için sosyalortak.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir