eba öğretmen puan kazanma

Eba Öğretmen Puan Kazanma

Ülkemizde Korona virüsü tedbirleri kapsamında eğitim öğretimin örgün öğretim olarak durdurulması ve daha sonrasında Nisan ayı sonuna kadar durdurulması ile birlikte eğitimler EBA (Elektronik Bilgi Ağı) sistemi üzerinde yapılmaya başladı. Bu öğrenimleri daha çekici hale getirmek için öğrencilerin sistemde yaptığı her hareket karşılığında belli puanlandırmalar yaparak, onları kendi arasında bir puan kazanma yarışına soktu. Bu uygulama başarılı olduğu görülünce aynı uygulamayı öğretmenler üzerinde yaptılar. EBA öğretmen puan kazanma tekniği sayesinde öğretmenlerimizi de bu sistemde ufak bir rekabet ortamı yaratılmış oldu.

Öğrenciler İşin Açığını Arıyor

Öğrenciler bu sistemin açıklarına ve hilelelerine kafa yormaya başladılar. İnternette çeşitli şekillerde EBA puan kasma şeklinde başlıklar ile fikir alışı yapmaktalar. Bu fikir alış verişleri daha çok sistemin açığını kullanmak üzere. Örnek vermek gerekirse intenetten indireceğiz sistem üzerinde ki her pdf uzantılı eğitim materyali öğrencilere belirli bir puan vermekte. Öğrenciler de bu sistem açığını kullanarak sistemde bulunan dosyaları bilgisayarlarına indirmektirler.

EBA Öğretmen Puan Kazanma Hilesi

Bu konu tartışmaya kapalı bir konu olmakla birlikte, bu şekilde aramalar olduğunu görmekteyim. Bu etik olmayan bir konu ve bu konuya cevap vermeyi doğru bulmuyorum. Hile yada hurda benzeri şekillerde puan kazanmak yerine aşağıda vereceğimiz EBA Öğretmen Puan Kazanma Yönergeleri sayesinde sizlerde puan kazanabilirsiniz.

EBA Öğretmen Puan Kazanma Yöntemi

Değerli öğretmenlerimiz, aşağıda vereceğimiz yöntemleri kendiniz uygulayarak kolay bir biçimde puan kazanabilirsiniz.

 • EBA sistemine her gün giriş yaparak +1 puan kazanırsınız.
 • Öğrencileri bireysel olarak incelemek, her öğrenci için sizlere +1 puan kazandırır.
 • Üzerinizde bulunan şubelerin raporlarına göz atmak sizlere her şube için 24 saat zaman diliminde +5 puan ilave eder.
 • Öğrenci hakkında yorum yapın. Öğrenci hakkında yorum yapmak öğrenci başına size +2 puan kazandırır.
 • Raporlara göz atın. Sistemde bulunan şubelerinizin raporlarına göz atın. 24 saat süreyle yenilenmekte olup, sistem size her şube başına +5 puan verecektir

Görüldüğü üzere yukarıda ki yöntemleri uygulayarak EBA sistemi üzerinden öğretmen puan kazanma yöntemini kazanabilirsiniz.

9 thoughts on “Eba Öğretmen Puan Kazanma

 1. Her gün en az 20 dosya giriyorum,raporlara göz atıyorum, her gün en az 5-10 kez giriyorum. puan alamıyorum. ne yapmam gerek anlamadım. yardım edin bana!!!!!

  1. Tülay Hocam Merhaba,
   Bu konu ile alakalı çokça yorum yapılmaktadır. Sorun yalnızca sizde değil, çok fazla kişi aynı sorunu yaşıyor. Gereken yerler ile iletişime geçip, durum hakkında bir açıklama yapıldığında buradan yazımızı tekrar güncelleyeceğiz.
   #evdehayatvar #evdekal

   1. iyi akşamlar …bu puanlama neye göre ve ben de düzenli olarak girmeme rağmen ..puan artmadı ..bilgilendirme bir anönce yapılırsa bizde o na göre durumu anlamış oluruz..saygılar..

 2. bazı öğretmenlerin puan için farklı şeyler yapması hoş olmuyor. ben 15 gündür düzenli olarak eba ya giriş yapıp durduğum görevlerimi yerine getirdiğim halde puan alamazken, ki puan için yapmıyorum, benden daha az paylaşım yapan bazılarının 100-150 puan aralığında iken birden 2 gün içinde 3000 puanlara çıkması konusunda şaşkınlık yaşamaktayım. bunun nasıl olduğu konusunda şüphelerim var .

 3. Ben hiç hile kullanmadan sadece hocaların verdiği ödevleri yapıp matematiktende kareköklü ifadelerin %44ünü işleyerek 726 puana ulaştım 🙂

  1. Dediğiniz de haklı olabilirsiniz. Fakat TDK sistemine girip “hile hurda bilmemek” yazarsanız yanlış bir cümle kullanmadığımı anlarsınız. TDK’ya göre
   hile hurda bilmemek
   aldatma yollarını bilmemek.
   şeklinde açıklanmıştır.
   İyi günler dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir