Blog yonetim  

Dünya Kızıllar Günü Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kutlanacak çok özel gün var. Dünya bilmem ne günü, dünya tuvalet günü, dünya kadınlar günü gibi. Onlardan birisi ise “Dünya Kızıllar Günü”

Bu farklı gün ben dahil bütün kızıl saçlı kişiler için oluşturulmuş bir gün. Bu özel gün yeni oluşmadı. Geçmişi 2013 senesine dayanıyor. 2013 yılı Ağustos ayında bir grup kızıl saçlı insan sosyal medya üzerinden bir araya geliyor. Oluşturulan etkinliğin ismi biraz komik. Kırmızı Kafa Günü Festivali ismi koyulan etkinliğe 200 kişilik kızıl saçlı insan katılmış. Bir hayli renkli geçen organizasyona bu kadar az sayıda insanın katılmasının nedeni, kızıl saçlı insanların nadir olmasından kaynaklanıyor. Yine de 200 kişilik kızıl saçlı insanı bir araya getirmek muazzam.

Tarihler 2013 Eylül ayının ilk haftasını gösterirken, Hollanda’nın Breda şehrinde bir araya gelen yaklaşık 1600 kızıl saçlı insan, bu organizasyonu Dünya Kızıllar günü olarak ilan ettiler. Amaçları Dünyanın her yerinden kızıl saçlı insanları Hollanda’ya davet edip, bu organizasyonu kutlayıp tadını çıkarmak. Bu sayede Dünya Kızıllar Günü ortaya çıkmış oldu. Dünya Kızıllar Günü Eylül ayının ilk haftasında kutlanmaktadır. Oldukça renkli geçen organizasyon festival havasında geçmektedir. Her yıl katılımcı sayısı artan organizasyona, dünyanın bir çok ülkesinden kızıl saçlı insan katılmaktadır.

Dünya Kızıllar Gününde Ne Hediye Alınır ?

Bu özel günü çok nadir insan kutlamaktadır. Kızıl saçlı insanların nüfusu Dünyada yok denecek kadar az. Eğer kızıl saçlı bir arkadaşınız varsa, bu özel günü kutlayarak onun kalbini kazanabilirsiniz. Erkek arkadaşınız için parfüm saat gibi aksesuar alabilirsiniz. Eğer kızıl saçlı kadın bir arkadaşınız var ve onun kalbini kazanmak istiyorsanız, bir buket çiçek ve parfüm alabilirsiniz. Bu sayede onun özel olduğunu hissettirebilirsiniz.

Dünya Kızıllar Gününde Ne Yapılır ?

Dünya Kızıllar Gününde istediğinizi yapabilirsiniz. Eğer kızıl saçlı bir insansanız, özel olduğunuzu bilmelisiniz. Çok az sayıda bulunan özelliği taşımanın mutluluğunu yaşamalısınız. Kendiniz için ayrılmış bir gün olanmış Dünya Kızıllar Günü için çeşitli etkinlikler yapıp, kendinize bir gün ayırın. 1 gün boyunca seyahat edebilir, yakın çevrenizde bulunan tarihi yerlere kültür seyahatleri yapabilirsiniz. Ya da arkadaşlarınız ile bir kafede pasta yiyebilir, kahve içebilirsiniz

Leave A Comment