Blog yonetim  

Dropshipping Yaparak Para Kazanılır Mı ?

Dropshiping yani stoksuz satış ile para kazanmak mümkün müdür ? Bu yazımızda sizlere dropshipping ile ilgili ayrıntıları anlatacağız.

İnternet üzerinde bilinçsiz bir kitle var. Bu bilinçsiz kitle elinde avucunda olan birikimi değerlendirmek ve parasını katlayarak kar etmek ister. Bunun için internette araştırmalara vaktini ayırır. Araştırırken her yerde “dropshipping” ile ilgili makaleleri görür. Bu makaleler avını bekleyen avcıların hazırladığı yada hazırlattığı makalelerdir. Bir nevi algı operasyonu da diyebiliriz. Her yerde dropshipping yapmanın çocuk oyuncağından bahsedip, bu işin çok kolay olduğunu anlatırlar. Amazon’dan gibi e ticaret firmalarında mağaza açarak binlerce dolar kazanabileceğinizden bahsederler.

Bu makaleleri okuyunca araştırma daha da derinleşiyor. Bu işi yapan isimleri araştırmaya başlıyorsunuz. Türkiye’de bu işi ciddi yapan birkaç kişi gözüme çarptı. Bunlar gerçek anlamda insanları çeşitli laflar ile oyunlarına alet eden, vermiş oldukları fikirleri para ile satan kişiler. Bu insanlar İnstagram gönderilerine gösterişli fotoğraflar yükleyip, insanlara ben bu işten dünya kadar para kazanıyorum algısı yaratmaktadırlar.

Lüks arabalar, evler pahalı aksesuarları görün insanlar bunların dropshipping ile binlerce dolar kazandığını ve omlarında o işi yapabileceğini zannediyorlar. Bu insanlar instagramda ki gönderilerine ikna edici yazılar yazmakta, düşünürlere ait sözleri paylaşarak herkesin başarılı olabileceğini yeter ki azim ben çaba gerektiği gibi algı yaratmaktadırlar.

Bu yalanları ponzi sisteminde çokça duydum. Ponzi sistemleri de önce bu yalanlarla başladı daha sonra başarılı olamayınca, o senin başarısızlığın kazanan nasıl kazanıyor falan gibi cümleler kurarlar.

Siz her yerde bu işin başarısız olduğunu anlatınca sistemin üyeleri sizi linç etmeye başlarlar. Beyinler para hırsı ile yıkanmış, siz doğruları söylediniz diye sizi aşağılayacaklardır.

Dropshiping ile para kazanılır mı ? Kazanılır tabi neden kazanılmasın. Ama bu iş herkesin yapacağı bir iş değil. Bugün n11 gibi sitelerden satış yapmak için bile şirket olmak gerekliyken elin Amerikalısına nasıl satış yapacağınızı çok merak ediyorum ? Bu iş için ciddi tecrübe, bilgi şart. Yabancı dil şart. Para şart.. o yüzden dropshipping ile para kazanmak bir hayalden öte değildir

Leave A Comment