Genel yonetim  

Dogecoin Ne Olacak ?

Kripto para piyasası bitcoin’in artması ile birlikte rağbet görmeye başladı. 2008 yılında Satoshi adında bir manyağın ortaya çıkardığı bu kripto para yaklaşık 12 yılda 38 bin dolar zirvesini aştı. Hal böyle olunca acaba diğer kripto paralarda artar mı düşüncesi ile insanları cezbetmeye başladı. SpaceX şirketi ceosu Elon Musk tarafından ilginç tweetler atarak Dogecoin’in bir anda yükseltilmesi ile birlikte Dogecoin dünya çapında ses getirmeye başladı. Özellikle Dogecoin paylaşımlarından sonra bir şeyi düşünmeye başladım “Satoshi Nagamoto Elon Musk olabilir mi ?

Geçen 12 seneye rağmen bu kişinin kimliği belli değil. Bitcoin’in yaratıcısı çok zengin olmalıydı. Sonra birisi çıktı geldi ve Dünyanın en zengin adamı ünvanını Bill Gates’in elinden aldı. Adını bile duymadığımız Elon Musk diye birisi Nasa’yı bile alt ederek birkaç sene içerisinde roketler, şirketler, otonom arabalar, mars misyonları gibi uçuk projelere imza atmaya başladı.

Şimdi ilerisi ne olur bilemem ama düşüncem var elbette. Bitcoin şişti ve patlarsa Dünyada kripto paraya olan güven bitecek. Bu yüzden onda ki yükü almak gerek. Eğer orada ki yükü hafifletip başka bir coinde toplarsa Mars kolonisi kurulmuş olacak. Yani bir nevi onu 12 senede zengin eden bir fona daha ihtiyacı var. İşte o coin “Dogecoin” olacak. Tahminen 3-5 sene içerisinde 10.000 dolar seviyelerine gelecek ve Elon Musk bu sayede yüzyıllarca süren bir zenginliğe sahip olacak

Leave A Comment