window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); Diş Beyazlatma Ürünleri İşe Yarıyor Mu ? | Sosyalortak

Diş Beyazlatma Ürünleri İşe Yarıyor Mu ?

Diş beyazlatma ürünleri ve diş beyazlatma konusu son günlerde popüler olmuş ve her geçen gün yükselişte olan bir konudur. Bundan 20 sene önce insanlar, diş beyazlatma ile alakalı herhangi bir araştırma yapmıyorlardı. Sosyal medyanın yaygınlaşması, fotoğrafçılık konusunda geliştirilen teknoloji ile insanlar, dişlerinin daha beyaz olması için çeşitli ürün arayışlarına girdiler. Bunlar genellikle dişi beyazlattığını iddia eden diş pastası, aktif karbon diş temizleme tozu, diş beyazlatma bandı, diş beyazlatıcı kalem, diş beyazlatma silgisi gibi ürünlerdir. Peki şimdi bunlar gerçekten işe yarıyor mu ? Sizlere anlattık

Diş beyazlatma konusundan önce dişlerin neden sarardığına bir bakalım. Dişler çocuk yaşlarda inci gibiyken, ileri yaşlarda beslenme alışkanlığının değişmesi ile birlikte formunu kaybetmeye başlar. Asitli yiyecek ve içecekleri tüketmek, sigara, alkol, çay, kahve gibi içecekleri tüketmek diş yapısına zarar vermekte ve genellikle kalıcı şekilde dişlerde sararmalara yol açmaktadır.

Lekeli ve Sararmış Dişlerden Nasıl Kurtulacaksınız ?

İnternet üzerinden diş beyazlatma ile alakalı araştırmalar yaptığınız zaman dişleri evde kolay bir şekilde beyazlatma işlemi yapabileceğinizden bahsedilir. Yine aynı zamanda diş hekimine gerek kalmadan, diş pastası, diş beyazlatma seti, diş beyazlatma bantları, beyazlatıcı diş kalemi yada diş beyazlatma kalemi gibi ürünleri kullanarak dişlerinizi daha beyaz, inci gibi bir forma getirmekten bahsedilir. Bu tip bilgiler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Diş kendini yenileyebilen bir doku olmadığı için dişin dış kısmında ki tabakaya zarar verdiğinizde bunu geri getiremezsiniz. Yani evde yapabileceğiniz teknikler ile yada diş pastası, diş beyazlatma seti, diş beyazlatma bantları, beyazlatıcı diş kalemi yada diş beyazlatma kalemi gibi ürünleri kullanarak dişleri beyazlatmak pek mümkün değil. Aslında bu durumu bir diş hekimi ile paylaştığınızda sizlerin mükemmel bir gülüşe ve inci gibi dişlere kavuşabilmesi için geliştirilen diş sağlığı tekniklerini sizlere anlatıp, dişlerinizin eski beyazlığına kavuşmasını sağlayacak bilgileri vereceklerdir.

İnternet Üzerinde Satılan Diş Beyazlatma Ürünleri

Bunun yanında internet üzerinde diş beyazlatma ürünleri adı altında satılan ürünler, diş kısmında ki tabakası bozulmayan kişiler için geçerli olabilirler. Yani diş beyazlatma adı altında satılan aletler, dişleri zarar görmüş kişiler için işe yaramayacaktır. Bu aletlerden en bilineni jel ve mavi ışık tedavisi uygulamaktır. Özellikle instagram sayfasında reklam veren işletmenin, ürünlerini alan kişilerin şikayetlerine göz attım. Tabii ki memnun değiller. İnternet üzerinden satışı yapılan aktif karbon diş temizleme tozu, diş beyazlatma bandı, beyazlatıcı diş pastası gibi ürünleri araştırdım. Satın almadan önce çeşitli şikayetler sitelerinde konu ile alakalı yorumlara göz attım. Bu ürün müşterilerin isteklerine yeterli gelmiş mi ? bakmak gerekmektedir. O yüzden diş beyazlatıcı silgi, diş temizleme süngeri, beyazlatıcı diş pastası, diş temizleyici silgi, ev tipi diş beyazlatma şırıngası gibi ürünlerin güvenilirliğinden emin olmamız gerekmektedir.

“İnternet üzerinde çeşitli satış sitelerinde yer alan ve diş beyazlatma jeli, bandı, süngeri, silgisi, kalemi adı altında satılan ürünleri alırken çok dikkatli olmak gerekmektedir. Bu işlemler diş eti ve diş yapınıza zarar verebileceği gibi, sağlık açısından uygun olmayan maddeler de içerebilir”

Diş Hekimleri Beyazlatma İçin Nasıl Bir Yol İzliyorlar ?

Diş hekimleri öncelikle dişlerinizin yapısını analiz ederek diş beyazlatma işlemine uygun olup olmadığını belirliyorlar. Dişleriniz aşırı derece sarı değilse ve beyazlatma tedavisi işe yarayacağı kanaati oluşmuşsa dişlere beyazlatma yapılır. Bu işlem profesyonel diş beyazlatma ürünleri kullanarak klinik ortamında bir beyazlatma işlemi sunacaklardır. Eğer dişleriniz şekilsiz, çeşitli travma gibi nedenlerden dolayı kırılmalar söz konusu ise, bu durumda gülüş estetiği çalışması yapılarak dişlerinizin üstüne kaplama yapılabilmektedir. Bu kaplamalar istediğiniz beyaz tonuna uygun yapıldığından ötürü, işlem sonunda sizleri mutlu etmektedir.

Ana sayfaya dönmek için tıklayınız.

İnstagram ile ulaşmak için tıklayınız