window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); Crocs Nedir ? Yılın En Çok Satan Terlik Modası | Sosyalortak

Crocs Nedir ? Yılın En Çok Satan Terlik Modası

Son zamanlarda popüler olmuş bir ürün var. Bu ürüne Crocs adı veriliyor. Görüntüsü kaba bir terliği andırsa da kullanıcıların büyük bir kısmı tarafından yorumlarda oldukça konforlu, ayağı rahat ettiren bir ürün olduğunu bahsetmektedirler.

Crocs Nedir ?

Görüntü olarak oldukça kaba dursalar da özellikle ayaklarında ağrı hisseden kişilerin mutlaka ama mutlaka denemesi gereken üründür. Uzun saatler ayakta çalışanların, ayaklarında yorgunluğa bağlı olarak şişme, ağrı gibi ayak problemleri çeken kişilerin, rahatsızlıklarını giderebilecekleri ürün olan bu terlikler silikon yapısı sayesinde ayakların yükü eşit bir biçimde dağıtabiliyor. Bu sayede ayaklarda lokal olarak belirli bölgelerde ağrı oluşumunu engellemektedir.

Crocs Amerika da bulunan 2002 yılında kurulmuş bir şirkettir. Şirketin ürettiği ürünler genel olarak ayağı yormayan, ayak konforunu en üst düzeye çıkartan ürünlerdir. Marketlerde, mağazalarda satılan ürünlerin fiyatlarının bu denli yüksek olmasının nedeni ise, ürünlerin orjinal Crocs lisanslı ürünü olmasından dolayıdır. Bu işin birde arz talep olayı var ki, bu ürünlerinin moda olması, fiyatlarında yüksek olmasına neden olmaktadır.

Türkiye pazarında Crocs adı altında satılan her ürün orjinal değildir. Orjinal olan ürünler 150 ile 350 lira arasında değişmektedir. Fiyatının yüksek olmasını yukarıda açıklasam da, en önemli etken, ayak sağlığını ve konforunu en üst düzeye çıkarmasıdır. Pazarlarda 20 liraya satılan Crocs terlik ürünleri orjinal olmamakla birlikte, ayaklarına konfor getirmek isteyenlerin, konfordan çok ayaklarına zarar vermesine neden olacaktır.

Orjinal ürünlerin fiyatlarına göz atmak için crocs web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de bu modanın artmasının nedeni, ülkemizin ünlü sanatçıları ve tabi jet sosyetenin tercih etmesi ile birlikte patlamıştır. Modadan geri kalmak istemeyen kişiler bu ürünlerden alıp kullanmaya başlamıştır ve bu sayede modern terliklerin kullanımı yaygınlaşmıştır. Ülkemizde Crocs modası Mayıs 2019 tarihinde büyük bir çıkış yaparak aylık 50.000 kişi ararken Temmuz ve Apustos 2019 tarihlerinde aylık 225.000 aramaya yükselmiş ve Crocs sektörü bu 2 ay içerisinde %400 büyüme sağlamıştır.

Aşağıda ki grafik Mayıs ayından itibaren aranma sonuçlarını ifade etmektedir. Veriler Google’ın resmi verileridir.

Crocs terlik aylık aranma verileri
Google Verilerine Göre Bu Terliğin Arama Hacmi

Ana Sayfaya Dönmek İçin Tıklayınız

Son yazılarımıza da göz atmayı unutmayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir