window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); Beyazıt Öztürk İle Selfie Çekil | İnteraktif Reklam | Sosyalortak

Beyazıt Öztürk İle Selfie Çekil | İnteraktif Reklam

Televizyon kanallarında reklamlar bazen ilgi çekici olabiliyor. Özellikle sıradışı tv reklamlarını her zaman görmek mümkün değil. Bir ay içinde gördüğünüz reklamların sadece birkaç tanesi gerçekten başarılı. Geçmişte izlediğimiz tv reklamları arasında akılda kalanlara baktığınızda Peak Games şirketinin tüm televizyon kanallarında aynı anda reklam vermesi durumuydu. Bir reklam kampanyası içerisinde vermiş olduğu Mesajlar ile bizi interaktif bir reklam kampanyasının içine dahil etmişti. İçerisinde verdiği mesaj, “inanmıyorsan kanalı değiştir ve gör”dü. Ve o vakit bütün tv izleyicileri kanalı değişti ve gördükleri ki bütün kanallarda aynı reklam ve kendilerine şu soruyu sordular, kim bunlar !

Mesela Cem Yılmaz ve Opet reklamı. Kara şimşek dizisinden esinlenen yapımcılar Cem Yılmaz’ı Kara şimşek dizisinde ki başrol oyuncusuna benzetmişler, Murat 131 aracıda Kitt yaparak konuşan bir araba haline getirmişlerdir. Bu tarz yaratıcı reklamlar yıllar geçse de her zaman hatırlanır, reklam kampanyasının da amacı bu olmalı zaten.

Yine yaratıcı reklamlar listesine yeni bir reklam eklendi. Pepsi firması tarafından yaptırılan reklam filminde, interaktif reklama yer verildi. Reklama yer vermeden önce, interaktif anlamını anlayabileceğimiz şekilde açalım. Konu hakkınızda bilginiz olsun yada olmasın, o işin içerisine dahil olmaya denebilir. Daha detaylı örneklendireyim. Çizgi film izliyorsunuz. Önümüzde kırmızı başlıklı kız hikayesi anlatılıyor. Her sahnede size iki seçenek sunuluyor. Bu seçenek mesela, kırmızı başlıklı kız ormanda büyükannesine …. götürüyordur. Size sunulan seçenek bir sepet elma ve bir sepet taze  yumurta olsun. Siz Kumanda ya da mouse vasıtası ile seçeneği seçerseniz, hikaye akışı ona göre değişecektir. İşte interaktif budur. Bir olaya dahil olup, olayın akışında doğrudan yer almak. İşte Pepsi reklamı da aynen bu doğrultuda. Verdikleri mesajdan sonra sıra size geldi. Sizden istedikleri interaktif olarak reklama dahil olmanızdı. Pepsi yaptırdıkları reklam filminde, Pepsi reklam yüzü Beyazıt Öztürk (Beyaz)  Pepsi hatırası adlı mavi bir fonun önünde durmuş ve yayını izleyen kullanıcıların beyaz ile selfie ile fotoğraf çekilmelerini söyledi. O sıra o reklamı izleyen yaklaşık %80lik bir bölümü telefondan kamerasını açmaya ve selfie çekilmeye çalıştı. İlk sefer başarılı olamadılar ama reklam bir daha yayınlandığında herkes telefonunda kamera hazır vaziyette bekleyecek ve interaktif reklama dahil olacak. İşte reklamcılık konusunda farklı seçenekler sunulmaya çalışılıyor. İnteraktif reklamlar her anımızda yanımızda olacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir