window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); Alibabacan.com.tr Anında Çöktü | Sosyalortak

Alibabacan.com.tr Anında Çöktü

Biliyorsunuz, Fatih Altaylı ile Teke Tek programında 26.11.2019 tarihli yayın, ben şuan bu yazıları yazarken canlı olarak yayınlanıyor. Partinin içerisinde yer almak isteyenler, nasıl başvuru yapacaklar ? Ali Babacan açıkladı, başvuru websitesi yoğunluktan dolayı anında çöktü.

Ali babacan’a ait websitesi alibabacan.com.tr siteye şuanda ulaşılamıyor. O sırada parti ile alakalı kişisel değerlendirmelerimi yapayım.

Türkiye Siyasetinde Değişim Elbet Olacak

2001 senesinden beri iktidarda olan Ak partinin yaptığı başarılı işleri biliyoruz. Fakat Türkiye siyasetinin 1923 yılından beri olan arşiv kayıtlarına da baktığımız zaman, zirve noktasına ulaşan her parti, en dip noktaya kadar gerilemiş. Tarih her zaman tekerrür etmiştir. Bu yüzden Ak partinin de 50 sene iktidarda kalacağını açıkçası düşünmüyorum.

Son Seçimlerde Halk Değişim İstedi.

Son seçimlere de baktığımız zaman Türkiye siyasetinde değişim rüzgarlarını da gördük. Yeni stratejiler ile birlikte kartlar yeniden dağıtılmaya başlandı. Ve kısmen de olsa başarıya ulaşıldığını düşünüyorum. Özellikle CHP ve İYİ Partinin yapmış olduğu kağıt üzerinde olan stratejiler İstanbul ve Ankara gibi önemli kentleri Millet ittifakının yönetimine dahil oldu.

Bir Partiye Bağlı Olup Memnun Olmayanlar Farklı Görüşlere Yöneldi.

Ali Babacan’ın kurduğu parti ile alakalı kurup kuramayacağı da belli değildi. Açıkçası şunu söyleyeyim. O zamanın şartlarında değişim isteyen kişiler, parti ideolojisine bağlı kalmadan, farklı tatları, lezzetleri denemek için farklı tercihlere yöneldi. Bu da İstanbul ve Ankara gibi önemli şehirlerin Ak parti bünyesinden ayrılmasına neden oldu ? Bunu Ak partiyi yıkmaya çalışmak olarak görmüyorum. Bu halkın değişim isteği olarak görüyorum

Ali Babacan’ın Partisi Başarılı Olabilir Mi ?

Peki Ali Babacan hakkında ne düşünüyorum. Açıkçası aktif olarak Türk siyasetini takip etmeyi severim. Oldukça da sıkı takipçi olduğum da söylenebilir. Halk ne düşüyor, nabız yoklamayı da ihmal etmem. Sosyal medya üzerinde tartışılan Ali Babacan başlıklarını da incelendim. Açıkçası ben dahil herkeste bir korku vardı. Çünkü kendisi Ak parti’nin kuruluş yıllarından beri aktif olarak görev almış. Türkiye’nin yanlış politikalarını görmüş kişi ki, Fatih Altaylı da kendisi de söyledi.

Bu yüzden kendisine başta ön yargılı yaklaştım. Fakat her konu hakkında ön yargı ile yaklaşmak bana doğru gelmiyor. Belki bizim yanlış olduğunu düşündüğümüz olaylar, doğru olabilir. Bu yüzden at gözlüklerini çıkartıp merakla Fatih Altaylı ile Teke Tek programını izlemeye başladım. Oldukça güzel başladı. Konuşma tonu, sakinliği, ve Başkanlık sistemi ile alakalı yaptığı yorum, geçmişte yapılan hataları açıkça olmasa da söylemesi benim hoşuma gittiği kadar, izleyenlerin de hoşuna gitti. Türkiye’nin değişime neden ihtiyaç duyduğundan, parti içerisinde istihdam edilecek gönüllülerin nasıl seçilmesine kadar verdiği cevaplar oldukça hoştu.

Ali Babacan Başarılı Olabilecek Mi ?

Peki Ali Babacan beklenileni verecek mi ? Şöyle söyleyeyim. Türk siyaseti artık değişmeye başladı. Bunu Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu ile test ettik. İnsanlar televizyonda aynı kişileri görmekten de sıkıldı. Mesela Muharrem İnce ve Kemal Kılıçdaroğlu. Ben şahsi fikrimi belirteyim. Cumhurbaşkanlığı adayı iken kendisine oy attım. Fakat saat kaçtı bilmiyorum, Muharrem İnce ortadan kaybolmuş. Beyefendi yorulduğu için gidip yatmış. Daha seçim gecesi bunu yapan insana ben güvenemem.

Kemal Kılıçdaroğlu mesela, ben muhalif kesimden birisi olarak kendisinden memnun değilim. Koltuğu bırakması taraftarıyım. Fakat her Allahın günü kendisini görmekten de hoşnut değilim. Bu zamana kadar bir başarısı var mı ? Hayır yok. İstanbul ve Ankara Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın kendi başarısıdır. Bunu CHP genel merkezine mal edemem. Teşkilatların başarısı var mı ? Elbette var. Ama bu başarı Kemal Kılıçdaroğlu’na ait bir başarı olduğunu düşünmüyorum.

Gelelim Ali Babacan konusuna. Türkiye siyasetinde Ak parti de değişimin illa ki olacağı gibi, muhalefet partilerinde de değişimler olacaktır. Yenilik düşünen insanların farklı düşüncelere sahip partilere yöneleceğini düşünüyorum ve eminim olacak. Doğru bir yönetimle Ali Babacan değişim isteyen muhalif kesimlerin oylarının büyük bir kısmını alacağını, iktidar partisi olamasa bile Ana Muhalefet partisinin genel başkanı olacağını düşünüyorum.

Çok değil 20 yıl önce ki 2001 seçimlerine bakarsanız göreceksiniz ki, halkın her zaman değişim istediğini göreceksiniz. Cem Uzan mesela adam partiyi 2 ayda %7 oy oranına getirdi ki bu herkesin yapacağı bir iş değildi. Doğru kampanyalar yöneterek Ali Babacan’ın kurucusu olduğu parti kısa sürede iyi işler yapacağını düşünüyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir