window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); Aksiyon Kamerası Almadan Önce Bunu Yapmalısınız

Aksiyon Kamerası Almadan Önce Bunu Yapmalısınız

Aksiyon kameraları küçük boyutları ve çekim kaliteleri sayesinde piyasada en çok talep gören ürünler. Dayanıklı yapıları ve hafifliği sayesinde oldukça kullanışlı bir ürün. Aksiyon kamerası almadan önce nasıl araştırma yapabilirsiniz, sizler için derledik.

Bütçenize Göre Aksiyon Kamerası Araştırması Yapmak

Aksiyon kamerası fiyat olarak her bütçenin alabileceği bir ürün. Piyasadaki ürünler fiyat olarak sizi yanıltabilir. 70 TL gibi satılan bir aksiyon kamerası ile Go Pro markalı bir aksiyon kamerasını bir tutamayız. Bunun için öncelikle yapmanız gerekenler bütçenizi belirlemek. Bütçenizi belirledikten sonra bütçenize göre aksiyon kameralarını araştırmak. Bulduğunuz markaları kendi içinde araştırma yapmalısınız. Araştırma yaparken dikkat etmeniz gereken maddeleri aşağıda görebilirsiniz.

Unutmayın iyi bir aksiyon kamerası almak istiyorsanız, çektiği görüntüler net, sarsıntısız, adete profesyonel bir fotoğraf makinesi ile çekilmiş havası vermeli. Araştırırken göreceksiniz ki 4k çekim yaptığını iddaa eden kameraların ne kadar sarsıntılı, rahatsız edici görüntüler çektiğini fark edeceksiniz.

aksiyon kamerası

Aksiyon Kameralarının Çekim Kalitelerini Youtube İle Belirleyin.

Bütçenize göre 6 farklı kamera bulduğunuzu var sayalım. Bunları not defterine alt alta yazalım. Daha sonra ilk sırada ki kamera marka ve modelini youtube’a yazalım. Çıkan videolardan bir kaç tanesini izleyelim. Bu videoları izlemek kameranızı temin etmeden, onu inceleme, çekim kalitesine bakma şansı verecektir. İlk marka ile çekilen görüntüler sizleri memnun ettiyse bunu kenarı yazın. Daha sonra 2. kamera markasını youtube üzerinden aratalım. Bu markanın da çekilmiş videolarına göz atalım. Çekim kalitesi sizleri memnun etmediyse bunu seçenekleriniz arasından çıkartın.

İnternet Üzerinden Özellik Araştırması Yapın

Youtube videlarından cihazlarının kalitelerini görme şansınız oldu. Elinizde görüntü kalitesi olarak en iyi olan markalar kalmış oldu. Bunu kendi ihtiyaçlarınıza göre siz belirlemiş oldunuz. Elinizde 3 tane iyi kalitede görüntü çeken marka belirlediğinizi farz edelim. Bundan sonra yapmanız gerekenler ürünlerin teknik özelliklerine odaklanmak. Bunun için internet tarayıcınızdan 3 farklı sekme açalım. Her bir sekmeye elinizde ki markaları yazın ve teknik özelliklerine göz atın. Bunları kendi ihtiyaçlarınıza göre karşılaştırın. Hangi cihazın teknik olarak en iyi özelliğe sahip olduğunu belirleyin. Çekim modları, saniyede çektiği görüntü kare sayısı, pil tam doluyken ne kadar kullanım ömrüne sahip olduğu, varsa su altı çekim derinliği, harici mikrafon çıkışı olup olmadığı gibi belirli özelliklerden sizin için en iyi aksiyon kamerasını belirleyin.

Daha Önce O Cihazı Kullanan İnsanların Yorumlarına Göz Atın

Belki de en önemli noktayı şimdi açıklıyorum. O cihazı daha önce kullanmış kullanıcıların yapmış olduğu yorumları internet üzerinden arayın ve bulun. Kullanıcılar ne demişler, ne gibi olumsuz yorumlar yapmışlar. En çok yorum cihazın çabuk bozulması ise, belirlediğiniz markalardan 2. olan markanın yorumlarına da göz atın. Eğer kullanıcılar ondan memnunsa, cihaz randımanlı bir şekilde çalışıyorsa o makineyi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir