window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); Afrikalı Çift KFC | Restoranda Evlenme Teklifi Eden Adam

Afrikalı Çift KFC | Restoranda Evlenme Teklifi Eden Adam

Az önce bir haber sitesinde olayın detaylarını okudum. Güney Afrikalı çift KFC restoranında yemek yerken, Hector Mkansi restonranda evlenme teklif etmiş, bu anları camın arkasından çeken kişinin, görüntüleri paylaşması ile birlikte internette en çok paylaşılanlar arasına girdi. Görüntülerin paylaşılmasından sonra bütün şirketler kendisi ile iletişim kurmaya çalışmış, düğünlerine kısmen sponsor olmak istemişler.

Videolar Dünya çapında sosyal medyayı salladı. Bütün insanlar bu çifti konuşmaya başladı. Belli ki maddi durumları yoktu. Erkek olanda isterdi en güzel restoranlarda, özenle hazırlanmış masalarda evlilik teklif etmeyi. Ama onunda bütçesi ona el vermiş

Aslında 2012 Yılında Evlenmişler

Olayın aslına dönecek olursak, Hector Mkansi ve Nonhlanhla Soldaat zaten evlilerdi. 2010 yılında tanışıp aşık olan, daha sonra lobolo adı verilen geleneksel bir ritüel ( Bizde ki kız isteme, yada söz kesme gibi ve başlık parası ödemesi) uygulanmıştır. 2012 yılında mütevazi, ufak bir törenle birlikte evlendiler. Damat Hector o zaman karısı için iyi bir düğün yapamamış. Lobolo adı verilen geleneksel ritüel ücreti olarak, ufak bir meblağ ödedikten sonra, kalan tutarı 6 senede biriktirmiş. Bu geçen 6 senelik süre zarfında aile ve kilise tarafından zaman zaman baskılar uygulanmış ve Lobolo ücretinin tamamı ödensin, bu iş bitsin tarzında bir baskıya maruz kalmıştır.

Bütçesi Kısıtlı Olduğu İçin Pahalı Yüzük Alamamış

Lobolo parasından sonra elinde bir şey kalmayınca, evlenme teklifi için elinde yeteri kadar para kalmamış. Çok ucuza bir yüzük almış ve zaten aldığı yüzükleri kendi bile beğenmemiş. Ama yapacak bir şey olmadığı için basit de olsa, evlenme teklifi etmeyi başarmış.

İşsiz Olduğu İçin Yeterli Parası Yok

Hector çalışmıyor. Neden çalışmadığı hakkında hiçbir fikrim yok. Belki de sağlık sebeplerinden ötürü de çalışmıyor olabilir. Ama şunu söyleyebilirim, samimiyetle kurduğu cümlede “çalışmıyorum, karıma iyi bir düğün yapacak, güzel bir mücevher alacak kadar param olmadı hiç ama ona küçük bir şey yapmak istedim.” karısını ne kadar sevdiğini görebilirsiniz.

KFC restoranının çalışanları Hector’a yardımcı olmuşlar. Yüzükleri yemekler ile birlikte getirmişler ve o sıra Hector, çalışanların ve müşterilerin huzurunda diz çöküp karısına evlenme teklif etmiş.

afrikalı çift kfc
afrikalı çift kfc

Tüm Dünya tarafından gösterilen ilgiden biraz rahatsızlar. Belli bir yere kadar destek olmaları çok güzel bir durum ancak mahremiyet açısından pek uygun bulmadıklarını, bu yüzden gelen tekliflerden bunaldıklarını da belirtmişler. Ama Afrikalı çift Kfc restoranında yaşadıkları bu unutulmaz tecrübe sayesinde, Dünya çapında ünlü oldular.

Diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir