window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); 51. Bölge Baskını Gerçekleşiyor | 51. Bölgeden Baskın Detayları | Sosyalortak

51. Bölge Baskını Gerçekleşiyor | 51. Bölgeden Baskın Detayları

51. Bölge Hakkında Detaylar

51. bölge Amerika Birleşik Devletleri’nin Nevada eyaletinde bulunan bir askeri üstür. İçerisinde ne olduğu hakkında resmi bilgiler bulunmamaktadır. 51. Bölge olarak adlandırılan tesisin güvenlik tedbirleri 40 kilometre mesafede başlamaktadır. Tesise yaklaşmayı denediğinizde 40 km mesafe kaldığında, tesisin güvenliğinden sorunlu kişiler gelerek yasaklı bölgeye girdiğinizin uyarısını yapar ve geri çekilmenizi isterler. Yapılan uyarılara kulak asılmadan yolunuza devam etmeye çalışırsanız, vurularak etkisiz hale getirilirsiniz. Çok sıkı korunan bu tesisin güvenlik kanunları çok katıdır. Güvenlik sınırını geçtiğiniz takdirde tesise ancak 40 kilometre sonra ulaşabileceksiniz. Bu yüzden siz uyarıları dikkate almadan devam ettiğiniz takdirde 1 km dahi gidemeden etkisiz hale getirileceksiniz. 

Bu ıssız çölde bu kadar sıkı korunan tesis hakkında çeşitli komplo teorileri öne sürülmektedir. Özellikle Roswell olayından sonra, çok gizli damgası bulunan dosyalar hakkında en ufak açıklama yapılmaması yüzünden 51. Bölgenin Roswell ile bağlantısı olduğu düşünülmektedir.

51. Bölge ve Roswell Olayı Bağlantısı

Komplo teorisyenleri bu tesisin çok sıkı korunmasının nedeninin Amerika Birleşik Devletinin, halkın bilmemesi gereken bir takım olayları saklamasından kaynaklandığını düşünmektedirler. Özellikle tesisin uçuş test merkezinden çok uzaylıların ve uzaylılara ait teknolojinin incelendiği, Dünya’ya düşen UFO’ların enkazlarının çeşitli testlere tabi tutulduğu, araç içerisinde bulunan uzaylılara ait ölü uzaylı kadavralarına otopsi yapıldığı bir yer olarak düşünülmektedir. Yine Roswell bölgesine düşen UFO’nun parçaları toplanarak 51. Bölgeye getirilip incelendiği söylenmektedir. Yine teorisyenlere göre tesis içerisine getirilen UFO parçalarına tersine mühendislik adı verilen bir işleme tabi tutularak, uzaylı teknolojilerinin nasıl çalıştığı hakkında bilgi sahibi oldukları düşünülmektedir. Bu sayede Amerika Birleşik Devletleri Askeri ekipmanları, radar teknolojileri ve gece görüş gözlüğü gibi sistemleri geliştirmiştir.

51. Bölge Facebook Etkinliği

Büyük sır konusu olan 51. Bölge hakkında Dünyada yaşayan onlarca araştırma yapmaktadır. Kulaktan kulağa yayılan bu sır konusunu merak eden bazı kişiler Facebook üzerinden bir etkinlik oluşturdular. Etkinliğin amacı, 51. Bölgeye büyük bir insan topluluğu giderse, tesise zorla girilebilmesiydi. Etkinliğin amacında bu apaçık belirtildi. Etkinlik açıklamasında “hepimizi durduramazlar, 20 Eylül 2019 tarihinde 51. Bölgeye zorla giriyoruz” yazmaktaydı. Etkinlik tüm Dünyada ciddi anlamda ses getirdi. 2 milyon insan bu etkinliğe katılacağını bildirdi. Facebook tarihinde hiçbir etkinlik bu denli geniş katılımcıya sahip değildi. Fakat bu etkinliği aylar öncesinden duyurmak onlar için yanlış bir hareketti. Zira teller arkasında gizli bişeyler varsa bunlar aylar içerisinde gizlenmiş olabilirler. Yine tesis içerisinde bulunan gizli deney merkezlerinin parmak izi, retina testi, yada ID kart adı verilen kartlar ile açıldığını farz edersek 2 milyon kişi tesis içerisinden eli boş dönebilir. 

51. Bölge Baskını Ne Zaman Gerçekleşti ?

Faacebook etkinliği tarafından toplanan 2 milyon kişi nevada 51. Bölge yakınlarında toplanmaya başladı. Etkinliğin 20 Eylül 2019 tarihinde hava karardıktan sonra başlaması bekleniyor. Etkinliğin Türkiye saati ile (TSİ) 02.30 gibi başlayacak. Katılımcılar Nevada 51. Bölgeye yürüyerek tesise zorla giriş yapacaklar. Şuan Amerika saati ile saat 15.10 suları. Bölgenin coğrafi konumunun çöl olması, hava sıcaklığının yüksek olmasından ötürü katılımcılar araçlarında havanın kararmasını bekliyorlar. Nevada Test sahası yakınlarında şuan için 5000 kadar insan mevcut. Havanın kararması ile bu sayının artacağı beklenmektedir.

51.Bölge Son Durumu 

51.Bölge baskını şuan gerçekleşiyor. Amerika saati şuan 15.15. YouTube’da yayınlanan çeşitli canlı yayınlarda eylemciler toplanmaya başladılar. Hedefleri ise güneş battıktan sonra tesise doğru koşarak içeriye toplu halde girebilmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir