window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1YY4CQ8S01'); 24 Nisan 2020 Askerlik Yerleri Açıklanmayacak

24 Nisan 2020 Askerlik Yerleri Açıklanmayacak

28 Şubat 2020 tarihine kadar askerlik başvurularını yapan ve Nisan, Mayıs, Haziran 2020 celblerinde silah altına alınacak yükümlüler 24 Nisan tarihini bekliyorlardı. E-Devlet Asal sisteminde yapılan duyuruda 24 Nisan 2020 askerlik yerleri açıklanmayacak ve açıklanması ileri bir tarihe ertelendiği duyuru olarak yapılmıştır.

24 Nisan 2020 Askerlik Yerlerinin Açıklanması İleri Bir Tarihe Ertelendi

24 Nisan 2020 tarihini bekleyen yedek subay, yedek astsubay ve er adayları bu konunun durumunu merak ediyorlardı. E devlet üzerinden verilen mesajda, yükümlülerin yükümlü olduğu statü ve görev yerlerinin açıklanması ileri bir tarihe ertelendiği bildirildi.

Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanacak ?

Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak sorusunun cevabı belli değildir. Daha öncesinde askerlik yerleri 24 Nisan 2020 tarihinde açıklanacağı duyurulmuştu. Fakat yeni yayınlanan duyuru ile bu açıklamanın ileri bir tarihte olacağı bildirilmiştir.

Normal şartlarda 29 Nisan 2020 tarihinde birliklerine teslim olması beklenen yükümlülerin, korona virüsün etkisi nedeni ile askerlik tarihi 1 ay ertelendi. Virüsün etkisi ülkemizde düşüşe geçtiğinde askerlik alımları tekrardan yapılmaya başlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir